24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykański samolot wojskowy rozbija się na Morzu Japońskim, stan załogi nie jest znany

Amerykański samolot wojskowy rozbija się na Morzu Japońskim, stan załogi nie jest znany

TOKIO, 29 listopada (Reuters) – Odnaleziono trzy osoby, ale ich stan nie jest znany po tym, jak amerykański samolot wojskowy z ośmioma osobami rozbił się w środę w morzu u wybrzeży zachodniej Japonii – podali rybacy.

Straż przybrzeżna poinformowała, że ​​wysłała łodzie patrolowe i samoloty w miejsce, w którym na wyspie Yakushima rozbił się odchylany śmigłowiec V-22 Osprey.

Przedstawiciel lokalnej spółdzielni rybackiej powiedział, że łodzie rybackie znajdujące się w okolicy zauważyły ​​trzy osoby na okolicznych wodach.

Do katastrofy doszło w pobliżu lotniska na wyspie, gdzie w środowe popołudnie pomyślnie wylądował inny Osprey, powiedział rzecznik rządu prowincji.

Rzecznik powiedział, że siły amerykańskie w regionie nadal zbierają informacje.

Do katastrofy doszło tuż przed godziną 15:00 (06:00 GMT), a świadkowie twierdzą, że lewy silnik samolotu zapalił się podczas opadania – podają media.

Główny sekretarz gabinetu Japonii Hirokazu Matsuno powiedział, że samolot zniknął z radarów około 14:40 czasu lokalnego.

Zdolny do latania zarówno jako helikopter, jak i stałopłat, samolot jest używany przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych, Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych i Japońskie Siły Obronne.

Używanie rybołowa w Japonii budzi kontrowersje, a krytycy twierdzą, że jest on podatny na wypadki. Wojsko amerykańskie i Japonia twierdzą, że jest to bezpieczne.

W sierpniu amerykański Osprey rozbił się u wybrzeży północnej Australii podczas transportu żołnierzy podczas rutynowych ćwiczeń wojskowych, zabijając trzech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej.

Kolejna katastrofa spadła do morza u wybrzeży południowej wyspy Okinawa w Japonii w grudniu 2016 r., co spowodowało tymczasowe uziemienie samolotu przez wojsko amerykańskie.

Doniesienia: Kiyoshi Takenaka, Tim Kelly i Satoshi Tsukiyama; Autor: John Geddy; Montaż: David Dolan, Gerry Doyle i Nick MacPhee

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneOtwiera nową kartę