18 maja, 2024

Alexander Zverev nokautuje Carlosa Alcaraza i dociera do półfinału Australian Open | Australian Open 2024

Alexander Zverev nokautuje Carlosa Alcaraza i dociera do półfinału Australian Open |  Australian Open 2024

W ciągu pierwszych kilku lat swojej młodej kariery Carlos Alcaraz lubił sprawiać, że rzeczy prawie niemożliwe wydawały się rutyną. Bardzo konsekwentnie prezentował się na tak wysokim poziomie, bardzo szybko uczył się na błędach, a nawet gdy było mu ciężko, często znajdował sposób, aby je przezwyciężyć.

Tym razem nie mógł. Pomimo ożywionego powrotu po śmierci, fatalny start drugiego rozstawionego pozostawił mu wiele do zrobienia w starciu z Alexandrem Zverevem, który utrzymał wysoki poziom przez cztery sety, a w trudnym czwartym secie utrzymał się, by wygrać 6:1, 6. -3, 6-7 (2), 6-4 i dociera do półfinału Australian Open.

W rezultacie o miejsce w niedzielnym finale będzie rywalizować rozstawiony z numerem szóstym Zverev z trzecim rozstawionym Daniilem Miedwiediewem. Wcześniej tego dnia Miedwiediew zachował spokój pomimo nieznośnego upału i pokonał Huberta Hurkacza i wrócił do półfinału w Melbourne z wynikiem 7-6(4), 2-6, 6-3, 5- 7. , wygraj 6-4.

Alcaraz wkroczył na arenę Rod Laver w środę wieczorem, chcąc zmiażdżyć swojego przeciwnika o niższej randze, ale ich historia pokazała, jakie potencjalne niebezpieczeństwo na nich czeka. Zverev miał niewielki bilans 4-3 przeciwko Alcaraz, co obejmowało jeden z najlepszych meczów w jego karierze, pokonując Hiszpana na French Open 2022.

Szybko stało się jasne, że Zverev jest w podobnym nastroju i swobodnie macha, podczas gdy Alcaraz od początku był niepewny. Nadał ton, natychmiast zapewniając pierwszą przerwę w miłości dzięki okropnej, pełnej błędów grze otwierającej.

Carlos Alcaraz zaczął powoli i pomimo prowadzenia w końcówce jego nadzieje na zdobycie dziewiczego tytułu Australian Open poszły w gruzy. Zdjęcie: Maszt Erham/EPA

W pierwszych dwóch setach Zverev dobrze serwował, odpychając się zza linii bazowej, popełniając błędy w obronie i dobrze wybierając momenty, aby wejść do linii bazowej i zaatakować. Alcaraz nie był w stanie kontynuować odliczania błędów i zakończył pierwszego seta dwoma zwycięstwami oraz popełnił 10 niewymuszonych błędów. Po tym, jak pozornie zaczął odzyskiwać siły na początku drugiego seta, set szybko się rozpadł, a jego niewymuszone błędy ponownie się nałożyły.

READ  Jak Anthony Richardson poprawił celność podań przed draftem do NFL 2023

Dopiero po ostatniej akcji, kiedy Zverev serwował przy wyniku 5:3, Alcaraz znalazł krótki moment inspiracji. Rozegrał wspaniały mecz powrotny, zbliżając się do przerwy, gdy publiczność grzmiała, a następnie jego ofensywna gra toczyła się po wszystkich kortach podczas nieodpartej tie-breaka, która wymusiła czwarty set.

Tempo się odwróciło i Alcaraz spędził większość czwartego seta, odpychając Zvereva. Od początku pod ogromną presją Zverev w dalszym ciągu świetnie serwował, utrzymując Alcaraz w szalonej wymianie zdań w kotka i myszkę zainicjowanej przez Hiszpana i utrzymując się tam wystarczająco długo, aby Alcaraz mógł obniżyć poziom i odnieść dramatyczne zwycięstwo.

„Na poziomie, na którym grałem wcześniej i podchodząc do tego meczu z taką pewnością siebie, wiedząc, że gram dobry tenis, to niefortunne, że zacząłem mecz w taki sposób, w jaki zacząłem i zakończyłem go w taki sposób, w jaki zacząłem”. . „Ale to tenis” – powiedział Alcaraz.

Daniił Miedwiediew po niemal czterech godzinach na korcie świętuje zwycięstwo nad Hubertem Hurkaczem 7:6 (4), 2:6, 6:3, 5:7, 6:4. Fotografia: Phil Walter/Getty Images

Tymczasem Zverev nadal gra i wygrywa, choć stawia czoła poważnym zarzutom. W przeddzień jego meczu pierwszej rundy Australian Open sąd karny w Berlinie ogłosił, że od 31 maja stanie przed publicznym procesem pod zarzutem napaści fizycznej i uszczerbku na zdrowiu swojej byłej dziewczyny, Brendy Bhatii. Proces ma się przecinać z French Open i Wimbledonem. Zverev zaprzecza tym oskarżeniom.

W pierwszym tego dnia ćwierćfinale mężczyzn Miedwiediew był na dobrej drodze do przekonującego zwycięstwa nad Hurkaczem w czterech setach po przełamaniu w czwartym secie, po czym Hurkacz kopnął głęboko, aby odzyskać przewagę i wymusić piątego seta. W miarę kontynuowania meczu Miedwiediew zaczął bardzo cierpieć z powodu wysokich temperatur, ale znalazł sposób, aby się zakwalifikować.

W ciągu 11 ekscytujących dni Miedwiediew przetrwał pięć trudnych setów, duszący upał i mecz, który trwał do 3:40 nad ranem. „Po każdym meczu jestem w szatni zdruzgotany” – powiedział. „Ale radzimy sobie dobrze. Może jeden dzień odpoczynku wystarczy, aby następnego dnia czuć się dobrze. Jak na razie na początku meczów wszystko układa się bardzo dobrze, a to jest ważne”.

READ  Sean Burroughs: złoty medalista olimpijski, mistrz World Series i były zawodnik ligi MLB zmarł w wieku 43 lat.