26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alex Patty: Brytyjska nastolatka odnaleziona we Francji wraca do Wielkiej Brytanii

Alex Patty: Brytyjska nastolatka odnaleziona we Francji wraca do Wielkiej Brytanii

Źródło obrazu, Policja z Wielkiego Manchesteru

Tytuł Zdjęcia,

Młodsza Alex Patty zrobiła zdjęcie, zanim zniknęła

Brytyjska nastolatka Alex Patty, która od sześciu lat była uznawana za zaginioną we Francji, wróciła do Wielkiej Brytanii – twierdzi policja z Greater Manchester.

Alex, jego matka i dziadek zniknęli podczas wakacji w Hiszpanii w 2017 roku.

Matka 17-latki nie sprawuje opieki rodzicielskiej, a jej obecne miejsce pobytu jest nieznane.

Policja oświadczyła na konferencji prasowej, że nie ustaliły jeszcze okoliczności jego zniknięcia.

Policja nie podjęła jeszcze decyzji, czy wszczęte zostanie dochodzenie.

Alex został znaleziony w środę przez kierowcę, który zauważył go na drodze u podnóża francuskich Pirenejów w pobliżu Tuluzy.

Tytuł Zdjęcia,

Zastępca komendanta policji Matt Boyle powiedział, że jego funkcjonariusze nie podjęli jeszcze decyzji, czy wszczęte zostanie dochodzenie

Przemawiając na konferencji prasowej w sobotni wieczór, zastępca komendanta policji GMP Matt Boyle powiedział, że przed powrotem do Wielkiej Brytanii Alex spotkał się na lotnisku w Tuluzie z członkiem rodziny i specjalnie przeszkolonymi funkcjonariuszami.

„Ta chwila jest niewątpliwie ogromna dla niego i jego bliskich i jesteśmy zachwyceni, że po tak długim czasie mogą ponownie się spotkać”.

GMP stwierdziło, że nie może komentować ujawnionych przez władze francuskie szczegółów dotyczących tego, co robił Alex w chwili zaginięcia, ponieważ jego oficjalne oświadczenia nie były dostępne.

ACC Boyle dodał: „Rozmowa z nim w tempie, które mu odpowiada, ostatecznie zadecyduje, jak potoczy się sprawa i czy powinno zostać wszczęte dochodzenie”.

„Nie ustaliliśmy jeszcze w pełni okoliczności jego zniknięcia”.

Uważa się, że Alex przez ostatnie kilka lat prowadził koczowniczy tryb życia we wspólnotach duchowych wraz ze swoją matką i dziadkiem.

Melanie i David Patty opuścili Greater Manchester z Alexem na tygodniowe wakacje w Marbelli w Hiszpanii 30 września 2017 r.

Ostatni raz widziano go w porcie w Maladze 8 października tego samego roku, kiedy to mieli wrócić do Anglii.

Uważa się, że od tego czasu Alex mieszkał w odległych dolinach Pirenejów, podróżując z miejsca na miejsce, tworząc coś w rodzaju wędrownej gminy.

Obszar u podnóża Pirenejów słynie z przyciągania ludzi poszukujących alternatywnego stylu życia.

Mieszkańcy La Bastide, małej wioski w Pirenejach, powiedzieli BBC, że Alex przebywał w pensjonacie przez ostatnie dwa lata.

Władze francuskie poinformowały, że zdecydował się wyjechać, gdy jego matka chciała udać się do Finlandii.

Uważa się, że Alex szedł przez pagórkowaty teren południowej Francji przez cztery dni, zanim w środku nocy został znaleziony przez dostawcę.

Kierowca, Fabian Assidini, powiedział, że dał nastolatkowi telefon i pozwolił mu za pomocą konta na Facebooku skontaktować się z babcią, Susan Caruaną.

„Nie mogę wyrazić mojej radości i szczęścia, że ​​Alex odnalazł się cały i zdrowy” – stwierdziła w oświadczeniu wydanym w piątek przez policję.

„Wspaniale było usłyszeć jego głos i znów zobaczyć jego twarz” – dodała.

Poprosił rodzinę o prywatność, aby „mogła pozwolić mu wracać tak długo, jak to możliwe”.

READ  Według doniesień Stany Zjednoczone wstrzymały eksport maszyn do produkcji chipów ASML do Chin na kilka tygodni przed wprowadzeniem zakazu