30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Al Horford z Celtics ustanowił rekord w większości play-offów rozegranych bez udziału w finałach

Al Horford z Celtics ustanowił rekord w większości play-offów rozegranych bez udziału w finałach

Al Horford po meczu

Al Horford opowiada o swoich uczuciach po zwycięstwie Boston’s Game Seven nad Miami.

Al Horford jest w finale, grając więcej meczów posezonowych, zanim tam dotarł, niż ktokolwiek w historii NBA.

Weteran centrum Celtics zdobył 141 play-offów bez awansu do finału konferencji, co jest ligowym rekordem, który został ostatecznie pobity po Bostonie. 7 gra o zwycięstwo nad Miami w niedzielę.

Kiedy zabrzmiał ostatni dzwonek, Horford natychmiast pokonał długo oczekiwany moment. 15-letni weteran upadł na ziemię i wielokrotnie krzyczał, uderzając w twarde drewno, zanim wstał, by zostać objętym przez kolegów z drużyny i załogę Celtics.

All-Five Star opuścił play-off tylko dwa razy, odkąd Atlanta wybrała go na trzecie miejsce w 2007 roku, ale wszedł z krótką passą z Hawks (raz) i Celtics (dwa razy) w najgłębszych występach po sezonie.

„To była niesamowita jazda” – przyznał Horford. „Wiele walk. Oczywiście nie mogłem tego w ogóle dostać [until now]ale po drodze wielu wspaniałych ludzi.”

Boston odzyskał przejęcie Horforda poprzez handel w zeszłym sezonie, a obrona, rozmiar i siła napędowa 35-latka okazały się dokładnie tym, czego franczyza potrzebowała, aby powrócić do finałów po raz pierwszy od 2010 roku.

– Kiedy wrócił, dał nam poczucie bezpieczeństwa – powiedział bramkarz Celtics Marcus Smart. „On jest bezinteresowny. Nie możesz mniej przejmować się liczbami. Dba o zwycięstwa i swój zespół. „

„Nikt nie zasługuje na to bardziej niż ten gość po mojej prawej” – dodał napastnik Celtics Jaylen Brown. „Jestem dumny, że mogę dzielić tę chwilę z weteranem, mentorem, bratem i człowiekiem takim jak Al Horford”.

Oprócz pozbycia się passy w finale, Horford stał się także pierwszym graczem, który reprezentował Dominikanę w finale, co entuzjastycznie celebrował, gdy pytany o to osiągnięcie wahał się między hiszpańskim a angielskim.

READ  Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz sprzeda Chelsea podczas wojny na Ukrainie

„Tu w Miami jesteśmy bardzo blisko DR” – powiedział Horford. „Wiem, że moja rodzina jest szczęśliwa. Wszyscy są szczęśliwi, wszyscy patrzą. Państwo obserwowało, wiem, że wszyscy tam byli. Wysyłali mi zdjęcia. Byli na to gotowi. Cieszymy się z tego.”