20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacje Covid na żywo: przypadki, pigułki Pfizer, informacje o ograniczeniach

Aktualizacje Covid na żywo: przypadki, pigułki Pfizer, informacje o ograniczeniach
kredyt…Doug Mills/The New York Times

Prezydent Biden odwołał swoje indywidualne spotkania z premierem Irlandii Michaelem Martinem w czwartek po tym, jak premier uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas imprezy w Waszyngtonie w środę wieczorem, w której uczestniczyli dwaj mężczyźni.

Ambasador Irlandii w Stanach Zjednoczonych Daniel Mulhall potwierdził w czwartek pozytywny wynik testu, komplikując plany premiera spędzenia dnia z Bidenem na tradycyjnych obchodach Dnia Świętego Patryka.

Zamiast tego pan Biden i pan Martin spotkali się praktycznie w czwartek rano, z Bidenem siedzącym w pobliżu ekranu telewizyjnego pokazującego pana Martina, z garnkiem koniczynek na stoliku do kawy. Prezydent powiedział, że „bardzo przeprasza za niedogodności” domyślnego formatu.

Urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że Biden, który ma 79 lat i został zaszczepiony i wzmocniony, nie był w bliskim kontakcie z panem Martinem podczas środowej ceremonii, która Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom definiuje go jako przebywanie w odległości sześciu stóp od kogoś przez co najmniej 15 minut.

Wyniki testów premiera pojawiły się w ostatnich dniach w fali infekcji wśród urzędników państwowych w Waszyngtonie. najbardziej Dziewięciu Demokratów w Kongresie dało wynik pozytywny W tym tygodniu po wycofaniu się partii i późnym głosowaniu w zeszłym tygodniu. Douglas ImhoffMąż wiceprezydenta Kamali Harris również uzyskał wynik pozytywny w tym tygodniu, podobnie jak ona Były prezydent Barack Obama.

Urzędnicy Białego Domu zbagatelizowali ostatnią falę spraw, zauważając, że ogólny wskaźnik w Waszyngtonie pozostaje zbyt niski. W poniedziałek Jen Psaki, sekretarz prasowy Białego Domu, powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone są w lepszej sytuacji, by walczyć Wariant Omicron znany jako BA.2, Ze względu na liczbę zaszczepionych osób.

„W Stanach Zjednoczonych krąży już od dłuższego czasu” – powiedziała o nowej alternatywie. – Oczywiście przyglądaliśmy się temu uważnie.

Pan Mulhall Powiedział na Twitterze Że odebrał nagrodę przywódczą pana Martina w środę na gali Ireland Funds w Waszyngtonie, w której uczestniczyli również pan Biden i przewodnicząca domu Nancy Pelosi.

„Odpowiedziałem Taoiseach po tym, jak uzyskał pozytywny wynik #Covid 19Pisał używając irlandzkiego słowa oznaczającego przywódcę kraju. „Życzę Taoiseachowi powodzenia w powrocie do zdrowia”.

Biuro rzecznika potwierdziło, że pani Pelosi, Kto został zaszczepiony? I doładowanie, uzyskał negatywny wynik testu PCR w czwartek rano i będzie nadal regularnie testować i Aby postępować zgodnie z wytycznymi CDC, chociaż nie było jasne, który. Nie było jasne, czy gabinet lekarski uważał, że 81-letnia Pelosi jest w bliskim kontakcie.

Pani Pelosi, która została sfotografowana siedząca obok pana Martina podczas ceremonii, pojawiła się na cotygodniowej konferencji prasowej w czwartek, dodając, że jest testowana prawie codziennie. Pan Martin pozostał zamaskowany do czasu podania jedzenia, powiedziała, i został odsunięty na bok podczas kursu przystawek na temat jego pozytywnego testu.

„Jesteśmy bardzo smutni, że w dniu św. „Nie będziemy mogli skorzystać z zaszczytu jego obecności”.

Zaplanowany lunch – Friends of Ireland Lunch na Kapitolu – Zaczęło się w czwartek bez obecności pana Martina. pani Pelosi zaadresuj pokój, gdzie prawodawcy siedzieli przy okrągłych stołach, przedstawiając jednocześnie pana Bidena, który siedział na krześle kilka metrów dalej. Żaden z nich nie miał maski, aw pokoju było tylko kilka okryć twarzy.

„Irlandzkie dzieci pobłogosławiły Amerykę, a jedno z tych irlandzkich dzieci jest teraz prezydentem Stanów Zjednoczonych” – powiedział Pelosi, po czym uścisnął dłonie i zajął podium. Pan Biden przemówił, ale nie został na lunch.

Irlandzcy dziennikarze podróżujący z delegacją pana Martina poinformowali, że uczestniczył on w pierwszej części ceremonii, a zdjęcia z wydarzenia wydają się ukazywać go siedzącego obok pani Pelosi.

kredyt…Oliver Contreras/Siba, za pośrednictwem The Associated Press

Rzecznik irlandzkiego rządu powiedział w oświadczeniu w czwartek, że premier uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa wcześniej w środę, a także w niedzielę, przed podróżą do Stanów Zjednoczonych.

W oświadczeniu czytamy, że jego drugi test w środę odbył się po tym, jak członek delegacji premiera uzyskał pozytywny wynik testu.

Pan Mulhall nie powiedział, czy pan Martin wykazywał objawy.