8 maja, 2024

March Madness: Grant Nelson prowadzi Alabamę przez pierwsze miejsce w Karolinie Północnej i dociera do pierwszej ósemki Elite Eight od 2004 roku

LOS ANGELES — Karolina Północna utknęła w martwym punkcie w czwartkowy wieczór, a Grant Nelson to wykorzystał.

Nelson miał całkowitą dominację i poprowadził Alabamę do zwycięstwa 89-87 nad czołową Karoliną Północną w czwartkowy wieczór na Crypto.com Arena w Los Angeles. To oficjalnie wysłało Crimson Tide do Elite Eight w 2004 roku.

„Byliśmy w Elite Eight w historii koszykówki w Alabamie” – powiedział trener stanu Alabama, Nate Oates. „Ten koleś pokazał się dziś naprawdę świetnie przeciwko jednemu z najlepszych wielkich zawodników w kraju”.

Tempo w pierwszej połowie było absurdalne. Obie drużyny łącznie zdobyły 100 punktów, a każdy z nich w ciągu pierwszych 20 minut trafiał z gry na więcej niż 50%.

Jednak dopiero w ostatniej części połowy Karolina Północna w końcu wyszła na prowadzenie. Po rzucie za trzy punkty przez Rylana Griffena na około 3:30 do końca połowy, Alabamie zrobiło się zimno. Zespół Crimson Tide zdołał zaledwie jednym strzałem zamknąć połowę, po serii Tar Heels 11-2 i do przerwy objął ośmiopunktowe prowadzenie. Karolina Północna zdobyła najwięcej w drużynie 10 rzutów za trzy punkty w ciągu pierwszych 20 minut, w dużej mierze dzięki celnym strzałom Cormaca Ryana — cztery z pierwszych pięciu prób zza łuku wykonał.

Oczywiście żadna z drużyn nie była w stanie utrzymać takiego tempa gry. Karolina Północna nie oddała pierwszych 10 strzałów w drugiej połowie, w tym sześć zza łuku, i nie trafiła do kosza z gry, dopóki Armando Bagot nie trafił z gry prawie pięć minut po rozpoczęciu tej połowy. Drużyna Tar Heels rozpoczęła połowę meczu 2 na 18 z gry, a Bagot nie trafił w dwuręczny wsad, który posłał go w dół kortu, wpuszczając Alabamę z powrotem do gry.

Po tym jak Nelson wygrał solową serię 7:0 i wrzucił za trzy punkty, drużyna Crimson Tide wydawała się gotowa uciec dzięki zwycięstwu w końcówce. Jednak Karolina Północna odpowiedziała własną serią 8:0, odrabiając straty, po czym Nelson objął dwupunktowe prowadzenie po ustawieniu i -1.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ indeksy mają na celu korektę tygodniowych strat

Karolina Północna próbowała odpowiedzieć, ale Nelson całkowicie wypchnął RJ Davisa na krawędź.

Doprowadziło to do kolejnej straty i ostatecznie popchnęło Crimson Tide do dwupunktowego zwycięstwa i drugiego występu w Elite Eight.

Występ Nelsona był ogromny dla Alabamy, ponieważ w zwycięstwie zdobył 12 z ostatnich 14 punktów. Nelson zdobył zaledwie trzy punkty w każdej z pierwszych dwóch rund i schodził z boiska 1 na 7. Skończył z 24 punktami i trafił 6 z 9 z gry przeciwko Tar Heels.

„[I had] Cała nadzieja na świecie” – powiedział Nelson. „Ci goście przychodzą do mnie i opowiadają mi wspaniałe rzeczy. Nie zacząłem tego turnieju od dwóch najlepszych gier. Ci ludzie mówią: „Idź tam i przynieś wiadro, naprawdę”. To daje mi dużo pewności siebie i bardzo im to cenię.

Aaron Estrada dodał 19 punktów dla Crimson Tide w zwycięstwie, a Griffen zakończył mecz 5 z 8 zza łuku, zdobywając 19 punktów. Sears dodał 18 punktów.

„Byłem z niego naprawdę dumny” – Sears powiedział o Nelsonie. „Jak powiedział, miał problemy w pierwszych dwóch meczach. Wspaniale było widzieć, jak prowadzi nas do tego zwycięstwa, ponieważ ostatecznie zależy mi na zwycięstwie. Nie interesują mnie punkty i wszelkie wyróżnienia. Na tym etapie sezonu liczy się przede wszystkim zwycięstwo.

Bagot prowadził Karolinę Północną z 19 punktami i 12 zbiórkami, a Ryan zakończył mecz z 17 punktami. Davis zakończył mecz z 16 punktami i siedmioma asystami, choć z linii trzech punktów zdobył 0 na 9.

W sobotę w Elite Eight Alabama zmierzy się z Clemsonem. Tygrysy wyeliminowały Caleba Love’a w czwartkowym meczu Sweet 16, a następnie pokonały numer 1 w tabeli. 2 zdenerwowało Arizonę, która wysłała ich do Elite Eight po raz pierwszy od 1980 roku.

„Pracowaliśmy nad tym przez cały sezon” – powiedział Nelson. „Ale to nie jest nasz ostateczny cel. Dobrze, że tu jesteśmy. To coś w szkole, czego nie robimy, albo innym razem.

READ  Gospodarka Japonii kurczy się, ale perspektywy są jasne jak wirus eps

„To wielka rzecz. Będziemy to trochę uczcić, a następnie przejdziemy do następnego meczu.