20 września, 2024

Kyle Shanahan wyjaśnia, że ​​drużyna 49ers kopnęła zwycięską drużynę FG po trzeciej próbie – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Zespół 49ers znalazł się w polu rzutu w ostatniej minucie niedzielnej porażki z Cleveland Browns 19:17, chcąc zapewnić sobie wyjątkowy moment dla debiutanta Jake’a Moody’ego.

Biegnący do tyłu Jordan Mason pobiegł trzy jardy do linii 23 jardów Clevelanda na 45 sekund przed końcem. Trener Kyle Shanahan zdecydował się odpuścić zegarowi i wskazywał, że pozostało 10 sekund do końca, gdy rozgrywający Brock Purdy wbił piłkę w naturalną murawę stadionu Cleveland Browns.

Po trzeciej próbie i na jedną przerwę dla 49ers przed końcem meczu, Moody nie trafił w potencjalną zwycięską próbę rzutu z gry z 41 jardów. Brown przejął od tego momentu inicjatywę i zamknął zwycięstwo.

Po meczu trener San Francisco Kyle Shanahan podjął decyzję, aby wykorzystać czas i kopnąć piłkę do kosza po trzeciej próbie, zamiast walczyć o więcej jardów po jednej przerwie na żądanie.

„Chcieliśmy wyjechać [the clock] „Jest tam na wypadek, gdyby ktoś strzelił źle lub coś w tym stylu, abyśmy mogli go podnieść i rozegrać kolejny mecz” – Shanahan powiedziała reporterom w Cleveland. „Dokładnie tak się czuliśmy”.

W niedzielę Moody nie trafił w dwa kopnięcia – potencjalnego zwycięzcę meczu z 41 jardów i 54 jardów w pierwszej kwarcie. W trzeciej rundzie draftu wybrano 9 z 9 za celne rzuty z gry i 20 z 20 za dodatkowe punkty przed szóstym tygodniem.

Jedno uderzenie w słupki mogło zmienić wynik z porażki na zwycięstwo, ale Shanahan nie zrzuca całej winy na swojego 23-latka, który wciąż buduje pewność siebie w NFL.

„Zawsze trudno jest przegapić ostatnie kopnięcie, ale w piłce nożnej tak się dzieje” – powiedział Shanahan. „Zagrali dzisiaj lepiej od nas. To był ostatni mecz, ale dzisiaj było o wiele więcej”.