18 maja, 2024

76ers zajmują się interesami przeciwko Nets, ale czeka ich wiele niepewności

NOWY JORK — Trzysta sześćdziesiąt cztery dni temu Philadelphia 76ers weszli na arenę szosową z prowadzeniem 3:0 w pierwszej rundzie i szansą na awans do półfinału Konferencji Wschodniej przy jak najmniejszym hałasie, zamieszaniu i zakłóceniach. możliwy. . Nie mogli tego zrobić: Joel Embiid, James Harden i Tyrese Maxey spudłowali 39 strzałów, Pascal Siakam zdobył 34 punkty i wygrali Toronto Raptors. Gra 4 Aby przedłużyć serię.

Pięć dni później Billy kończy pracę. Mimo to dodatkowe mecze opłaciły się – przede wszystkim, gdy Embiid znalazł się po biznesowej stronie łokcia Siakama pod koniec gry 6, a wynikające z tego złamanie wyeliminowało go z pierwszych dwóch gier drugiej rundy. Sixers przegrali oba i ukłonili się staremu przyjacielowi Jimmy’emu Butlerowi i Miami Heat w sześciu meczach.

Czy lekcja Philly’ego z tej klęski jest kapitałem? Nie baw się jedzeniem. (Tak, doktorze Rivers: To jest jedzenie”.)

Jeśli masz szansę pokonać przereklamowanego przeciwnika – grając z desperacją, próbując uratować swój sezon, a Embiid już cierpi na kontuzję posezonową, która zamaskowała jego przygnębiającą rutynę – znajdź sposób, aby wykonać robotę i iść dalej. . W sobotnim poranku w Barclays Center Sixers pokonali Brooklyn Nets 96-88 w czterech meczach, co pozwoliło im przejść do większych i lepszych rzeczy — mianowicie zwycięzcy drugiej serii. – Najwyżej notowani Boston Celtics kontra siódma Atlanta Hawks, z Bostonem prowadzącym 2:1.

Sixers nie zdobyli wielu punktów za styl w procesie eliminowania zespołu Nets, który budował postseason na sile poduszki zbudowanej, gdy Kevin Durant i Kyrie Irving wciąż pracowali na rogu Flatbush i Atlantic. (Przeniesiony do Brooklynu 13-15 z Ujemna różnica punktów I Atak poniżej 10 (Po upływie terminu handlowego.)

Czwarty mecz miał przez cały czas dziurę w środku w kształcie MVP, co było widoczne zarówno w mocnym początku Nets – 29 punktów w pierwszej kwarcie, 15 punktów, 7 zbiórek, 4 bloki w pierwszej połowie dla Nicka Claxtona z Brooklynu – i Filadelfia dalej walczy o umieszczenie piłki w koszu. Strzelił sześć w pierwszych trzech meczach serii Prawie 120 punktów na 100 posiadań z MB na boisku i zaledwie 100 punktów na 100 bez niego.; Gdy był niedostępny w sobotę, Brooklyn mógł zrezygnować z podwójnego i potrójnego zespołu w pierwszych trzech meczach i powrócić do obrony przejściowej, co pomogło ograniczyć Philly do zaledwie 39,6% strzelania.

READ  Amazon oferuje bezpłatną dostawę artykułów spożywczych w przypadku niektórych zamówień Prime

Ale nawet gdy chybienia piętrzyły się, pierwsza trójka Philly’ego nigdy nie nadeszła Prawie połowa w II kw — a przy prowadzeniu Nets 48:40 po pierwszej połowie, Sixers byli pewni, że mogą odwrócić sytuację.

„Oddaliśmy dobre strzały, zwłaszcza w pierwszej połowie – to znaczy, mieliśmy 40 punktów, ale spudłowałem cztery i brakowało nam kilku otwartych trójek” – powiedział po meczu Harden. „Byliśmy całkiem dobrzy, a oni utrzymali się tylko do 48 punktów, więc wiedzieliśmy, że czasami nasz atak musiał to zrobić”.

„W przerwie przegrywaliśmy, nie graliśmy dobrze i czuliśmy, że wygramy mecz” – powiedział Rivers. „Można to odczuć w naszej grupie”.

Gra została przechylona na początku trzeciej, gdy Philadelphia prowadziła 21-4 przez osiem minut, aby zniwelować dwucyfrowy deficyt. Harden rozdał cztery ze swoich 11 asyst. Maxey zdobył 7 punktów, w tym ogromną konwersję 3. Środkowy trzecioklasista Paul Reed — który tuż przed meczem dowiedział się, że zaczyna w miejsce Embiida — skłonił trenera, który powiedział mu: – Och, tak, naprawdę? – zebrał cztery ofensywne zbiórki podczas biegu, rozszerzył posiadanie i wywarł jeszcze większą presję na mały, szalony i przeciążony zespół Nets, który zaczynał odczuwać nieuniknione.

Tobias Harris z Philadelphia 76ers drybluje przeciwko Royce’owi O’Nealowi z Brooklyn Nets podczas drugiej połowy czwartego meczu pierwszej rundy play-off Konferencji Wschodniej w Barclays Center, 22 kwietnia 2023 r., Brooklyn Borough, Nowy Jork. (Zdjęcie autorstwa Sarah Stier/Getty Images)

„To było jak:„ Znajdźmy sposób, aby zdobyć trzy stopnie z rzędu i spróbujmy zdobyć kilka łatwych koszy ”- powiedział Tobias Harris, który rutynowo wykorzystuje swój rozmiar, siłę i płynną grę w średnim zakresie. Poluj na niedopasowania z mniejszymi obrońcami z Brooklynu w drodze do najwyższego w drużynie 25 punktów i 12 zbiórek. „Myślałem, że możemy to zrobić i zdobyć trochę wiader dla siebie. Ale kiedy dostaliśmy przewagę, wiedzieliśmy. Na przykład:„ Musimy to zatrzymać ”.

READ  Padres, ostatnie rozszerzenie Manny'ego Machado

Prawie tego nie zrobili. Brooklyn po raz ostatni pchnął na początku czwartej rundy, obejmując prowadzenie 72-70 po skoku Michaela Bridgesa, Ironmana, który stał się gwiazdą roli, któremu ostatecznie zabrakło gazu pod koniec serii, zdobywając 6 na 18. 9 do 31 w 4. grze i ostatnich dwóch przesiadkach. Stamtąd Philly zwrócił się do Jets i pokonał gospodarzy 26:16 w końcowym 8:38, prowadzonym przez dwukierunkowego mocarza D’Anthony’ego Meltona, który przez pierwsze trzy kwarty był bez punktów. 12 z jego 15 punktów pomogłoby podsycić to ukończenie.

„Jest twardy” – powiedział Maxey o Meltonie. „A potem trafił kilka dużych uderzeń, człowieku. Myślę, że trafił dwie trójki w czwartej? Chcę powiedzieć – mogę się mylić – ale dwie trójki w czwartej. A potem trafił karła! Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem, jak uderzył karła. Pomyślałem: „To było dobre, kolego”.

Melton zapewnił Harrisowi asystę w uderzeniu z przodu na rzut rożny 3 na 1:55 przed końcem, aby wysłać Nets na letnią przerwę i wysłać Sixers na dłuższą przerwę, podczas gdy Celtics i Hawks zdążyli jeszcze przed rozpoczęciem rundy. 2.

– Tak, to świetnie – powiedział Rivers. „Musimy starać się utrzymać nasz rytm, co jest ważne, ale odzyskamy siły, co jest bardzo ważne”.

Przede wszystkim związany z Embiidem, finalistą MVP i najlepszym strzelcem ligi, Filadelfia powinna mieć szansę awansować do finałów Konferencji Wschodniej po raz pierwszy od 2001 roku. Embiid będzie dostępny na początku następnej rundy, kiedykolwiek to nastąpi, Rivers powiedział dziennikarzom: „Powiem teraz, że prawdopodobnie jest to ten sam odsetek, który powiedziałem przed meczem – prawdopodobnie w najlepszym razie 50%.

Jeśli Embiid nie będzie dostępny, obawy, które otaczały Sixers przez cały sezon – a nawet narastały na skromnym Brooklynie – staną się jeszcze bardziej niepokojące. Podczas gdy Rivers i Harden nadal upierają się, że są niewzruszeni ciągłymi zmaganiami byłego MVP ligi, by zastąpić jego bliski wygląd, faktem pozostaje, że Harden strzelił 7 za 30 (23,3%) w farbie przeciwko Brooklynowi. Pozycja wewnętrzna tak nieefektywna, że ​​Filadelfia po prostu nie może przetrwać w starciu z konkurencją z najwyższej półki. Przeciwnicy mogą trenować jeszcze więcej defensywnej uwagi na Maxi, który był genialny w grach 2 i 3, zwłaszcza przeciwko Nets. Gra 4.

READ  Taylor Swift i Travis Kelce wymknęli się spod kontroli po zaciętej porażce w pierwszym meczu świątecznym

regeneracja i Punkt drugiej szansy Atuty Philly przeciwko Brooklynowi – ponad 36% własnych fauli i blisko 84% bramek. Czyszczenie szkłaObaj prowadziliby w lidze w sezonie zasadniczym, a Celtics mogliby się rozpaść w starciu z drużyną. Dziewiąte miejsce pod względem ogólnego wskaźnika zbiórek W tym sezonie lub zespół Hawks Pierwsza trójka w tej dziedzinie Po tym, jak Quin Snyder objął stanowisko głównego trenera. Broniąc Bostonu, Jayson Tatum i Jaylen Brown prowadzą niebezpieczne skrzydła lub Atlantę, a Trae Young i DeJonde Murray są w stanie zrzucić relacje. Bardzo Kontrolowanie Brooklynu jest trudniejsze bez Embiida.

Brzydkie zwycięstwa, takie jak te, które Filadelfia zebrała w ostatnich trzech meczach pierwszej rundy, nadal liczą się jako ładne zwycięstwa. Jednak proces ich zbierania może być bardzo trudny. Wystarczy zapytać weterana astrologa BJ Tuckera, mieszkańca Sixers.

„Powiedział:„ Playoffy zaczynają się teraz ”- powiedział Maxey po meczu. „Nie sądzę, że rozpoczęli tę serię. Powiedział, że teraz się zaczyna.