30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

3 amerykańskich turystów znalezionych martwych w kurorcie na Bahamach objętych dochodzeniem

3 amerykańskich turystów znalezionych martwych w kurorcie na Bahamach objętych dochodzeniem

Urzędnicy powiedzieli, że dochodzenie jest w toku po tym, jak trzech amerykańskich turystów zostało znalezionych martwych w kurorcie na Bahamach w piątek.

Sandały potwierdziły, że goście przebywali w Sandals Emerald Bay w Exuma.

Personel ośrodka zadzwonił do komisariatu policji w Georgetown krótko po 9 rano, aby znaleźć nieodpowiadającego mężczyznę w willi, a po drodze inny mężczyzna i kobieta w innej willi nie odpowiadali, podała policja.

Władze poinformowały, że policja znalazła mężczyznę w pierwszej willi leżącego na ziemi i nie wykazującego oznak szoku. Policja na Bahamach poinformowała w oświadczeniu, że mężczyznę znaleziono w drugiej willi „leżącego na ścianie łazienki”, a kobietę znaleziono na łóżku.

„Oboje wykazali objawy konwulsji” – powiedziała policja. Na żadnym z ciał nie znaleziono śladów urazu.

Minister zdrowia i odnowy biologicznej Bahamów, dr Michael Darville, powiedział ABC News, że niektórzy goście hotelowi udali się w czwartek do kliniki z powodu nudności i wymiotów, byli leczeni i wyszli. Trzy osoby zostały później znalezione martwe, powiedział, podczas gdy czwarta kobieta została przewieziona samolotem do szpitala w New Providence i jest w stabilnym stanie.

W piątek policja poinformowała, że ​​pracują nad weryfikacją tożsamości zmarłych.

Jedną z ofiar był Vincent Chiarella z Birmingham w stanie Alabama, którego syn Austin Chiarella potwierdził w ABC News.

Jego syn powiedział, że Vincent Chiarella, który miał około 60 lat, przebywał na Bahamach ze swoją żoną Denis Chiarellą w rocznicę ślubu.

Austin Chiarella powiedziała, że ​​Denis Chiarella, również po sześćdziesiątce, była czwartą ofiarą, która przeżyła. Powiedział, że zostanie przewieziony do placówki Kendall Regional na Florydzie i ma przybyć późnym sobotnim popołudniem.

Austin Chiarella powiedział, że otrzymał telefon z ambasady USA w piątek wieczorem z wiadomościami i był w stanie porozmawiać z matką w sobotę rano.

READ  Prezydent Ukrainy krytykuje „załagodzenie” agresji Putina przez Zachód

„Obudziłem się, a mój ojciec leżał na podłodze, a ona nie mogła się ruszyć” – powiedział. „Jej nogi i ręce były spuchnięte i nie mogła się ruszyć, a ona krzyczała, żeby zaprowadzić kogoś do drzwi”.

Denis Chiarella powiedziała synowi, że zachorowała w czwartek, ale „uważała, że ​​wszystko w porządku” po wypisaniu z kliniki.

„Jestem teraz taki smutny” – powiedział Austin Chiarella. „Mój ojciec był dla mnie wszystkim”.

Darville powiedział, że naukowcy zajmujący się zdrowiem środowiskowym, klinicyści i inni prowadzą dochodzenia, aby upewnić się, że nie ma zagrożeń dla zdrowia publicznego, opisując to jako „odosobniony incydent”.

„Nie ma potencjalnego zagrożenia dla mieszkańców Exumy, a także dla mieszkańców kurortu lub jakiegokolwiek innego kurortu w Exumie” – powiedział.

Pełniący obowiązki premiera Chester Cooper powiedział w oświadczeniu w piątek, że przyczyna śmierci jest nieznana, ale nie podejrzewano przestępstwa.

Sandały powiedziała, że ​​„aktywnie pracuje nad wsparciem śledztwa, a także rodzin gości w każdy możliwy sposób”.

„Początkowo zgłoszono stan zagrożenia zdrowia i postępowaliśmy zgodnie z naszymi protokołami, natychmiast powiadomiliśmy lekarzy ratownictwa medycznego i odpowiednie władze lokalne” – podała firma w oświadczeniu. „Z szacunku dla prywatności naszych gości nie możemy obecnie ujawnić więcej informacji”.

Jason Folac, Caroline Guthrie, Alexandra Foll, Caroline Guthrie, Miles Cohen i Jasper Ward z ABC News przyczynili się do powstania tego raportu.