30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

2022 Belmont Stakes Winner: Mo Donegal wygrywa 5/2 faworyta.

Mo Donegal był 154. zwycięzcą Belmont Stakes w oficjalnym czasie 2:28.28. To już czwarty raz, kiedy trener Hall of Fame Todd Fletcher pokonał Belmonta.

Poprzednie sukcesy Fletchera na Belmont Stakes obejmują Rocks to Riches w 2007 roku, Palace Malice w 2013 roku i Tapewright w 2017 roku. Sobota była dla niego strasznym dniem na torze wyścigowym, podobnie jak jego drugi trener w wyścigach. Nest zajął drugie miejsce.

„To są moje derby” – powiedział NBA Sports właściciel Mike Repol po wyścigu. „To było marzenie, które miałem przez 40 lat. To był największy cel, jaki miałem w mojej karierze wyścigowej. Osiągnąłem go i przebiegłem 1-2”.

Urodzony i wychowany w Nowym Jorku Repole osiągnął sukces dziesięć lat temu. Staje się emocjonalny, gdy mówi o tym, że w końcu spełni swoje marzenie.

„W 2011 roku zająłem drugie miejsce w kategorii Stay Thirsty” – powiedział. „Widziałem powtórkę 150 razy. Nigdy więcej nie zobaczę tej powtórki”.

Historycznie, kursy były na korzyść Mo Donegal, ponieważ obstawiający wygrywał Belmont Stocks w ponad 42% przypadków. Przyszedł do wyścigu jako najlepszy wybór z kursami 5/2 i miał solidną aplikację w Nowym Jorku, ponieważ jego poprzednie trzy zwycięstwa miały tam miejsce.

Miał też dobrego kolegę z drużyny w Rat Ortiz. 29-letni portorykański dżokej ma silną reputację w Empire State i wygrał akcje Belmond w 2016 roku z Creator. Ortiz jest trzykrotnym zdobywcą nagrody Eclipse Award, który posiada tytuł przez trzy kolejne lata od 2018 do 2020 roku. Jego brat, Jose Ortiz, nie startował w ten weekend, ponieważ wygrał w tym roku Breakness Stocks głosując w ten weekend.

Konie nie wystartowały w tym roku we wszystkich trzech nogach Potrójnej Korony. Mo Donegal zajął piąte miejsce w Kentucky Derby, ale w sobotę spisał się lepiej. Przez większą część wyścigu był w środku stawki, ponieważ my, ludzie – faworyci, gdy poranne konflikty w składzie były minimalne – objęliśmy prowadzenie na samym początku. Skippylongstocking był na drugim miejscu i próbował schwytać, ale Mo Donegal awansował z piątego i wystartował przed rywalami.

READ  Wideo Peng Shuai z przedstawicielami olimpijskimi wywołuje konflikt z tenisem

„Zawsze wybieram mikrofon Queen” – powiedział Repol. „To największy wyścig w Nowym Jorku, z rodziną i przyjaciółmi, którzy mogą go wygrać, a ja jestem trochę przygnębiony”.

Zwycięzca Kentucky Derby Rich Strike Zajął szóste miejsce. Po raz pierwszy od czterech lat z rzędu trzy różne konie wygrały wyścig o potrójną koronę.

Wyniki stawek Belmont, wypłata

6 – Mo Donegal Powodzenie: 7,20 USD Lokalizacja: 3,80 USD Wydarzenie: 3,00 zł
3 – Gniazdo Lokalizacja: $5,30 Wydarzenie: $4,10
2 – Skippylongstocking Wydarzenie: 5,60 USD

2,00 $ Exacta 6-3 $ 27,60
1,00 $ Trifecta 6-3-2 $ 187,50
1,00 $ Superfecta 6-3-2-1 692,00 $

Belmond Stakes Order of Finish

  1. Mo Donegal
  2. Gniazdo
  3. Skipplongstock
  4. Jesteśmy ludźmi
  5. Minister kreatywny
  6. Bogaty strajk
  7. Fryzjer Droga
  8. Złoty szybowiec