19 września, 2024

USA zdobywają pierwszy złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w sztafecie 4 x 100 metrów stylem dowolnym mężczyzn

Stany Zjednoczone zdobyły swój pierwszy złoty medal w Igrzyska Olimpijskie w Paryżu Po dobrym występie w sobotę w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym.

Zespół – składający się z Jacka Alexie, Chrisa Giuliano, Huntera Armstronga i Caeleba Dressela — Dobiegłem ze stratą 1,07 sekundy do srebrnej drużyny z Australii. Włosi zdobyli brązowy medal.

Chris Giuliano, Hunter Armstrong i Jack Alex z Team USA świętują zdobycie złotego medalu w finale sztafety 4×100 m stylem dowolnym pierwszego dnia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. na Place de la Defense 27 lipca 2024 r. w Nanterre we Francji.

/Getty Images

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobywała złoto w tej konkurencji w 10 z ostatnich 13 igrzysk olimpijskich. Jest to także ósmy złoty medal olimpijski Dressela.

Wcześniej w sobotę Stany Zjednoczone zdobyły swój pierwszy medal w Paryżu, kiedy Sarah Bacon (27 l.) i Cassidy Cook (29 l.) zdobyły złoto. W konkursie skoku synchronicznego na 3 metry zdobył srebrny medalAmerykański duet zdobył 314,64 pkt, co plasowało go na drugim miejscu za Chińczykami Zhang Yanye i Chen Yiwen.

Katie Ledecky zdobywa brąz na 400 m stylem dowolnym kobiet

W sobotę Katie Ledecky nie udało się odzyskać złota w biegu na 400 m stylem dowolnym kobiet po tym, jak Australijka Ariarne Titmuss obroniła tytuł. Tytuł olimpijski.

Titmuss, znany jako „Niszczyciel”, w przypadku zwycięstwa 27-letniego Amerykanina w Rio de Janeiro w 2016 roku na stadionie Paris La Defense Arena zadał drugą z rzędu porażkę swojemu rywalowi Ledecky’emu.

Amerykanka Katie Ledecky (z tyłu) gratuluje australijskiej złotej medalistce Ariarne Titmuss (z przodu) po finale biegu na 400 m stylem dowolnym kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. w Paris La Defense Arena.

Ollie Scarfe/AFP za pośrednictwem Getty Images

Z paznokciami pomalowanymi na australijską żółć Titmuss prowadziła wyścig od startu do mety. Stanęła przed najcięższym wyzwaniem rzuconym przez wspaniałą Kanadyjkę Summer McIntosh, ale zwyciężyła bez problemu w 3 minuty i 57,49 sekundy.

McIntosh zdobył srebrny medal z czasem 3:58,37, a Ledecky wywalczył brązowy medal z czasem 4:00,86.

Srebrna medalistka Summer McIntosh z Team Canada, złota medalistka Ariarne Titmuss z Team Australia i brązowa medalistka Katie Ledecky z Team USA.

Po sobotnim wyścigu wielokrotnie odznaczany Ledecky nadal ma na swoim koncie sześć złotych medali indywidualnych – to wciąż najwięcej ze wszystkich. Pływanie w historii igrzysk olimpijskichNagroda za trzecie miejsce jest jedenastym medalem olimpijskim, jaki zdobyła w historii.

Titmus ma obecnie w swojej rozwijającej się karierze trzy indywidualne zwycięstwa olimpijskie. Przebiegła bieg na 200 metrów 400 za darmo w Tokiopokonując Ledecky’ego i prawdopodobnie dokona tego samego wyczynu w Paryżu.

Ledecky jeszcze nie skończył. Straciła okazję do ponownego zmierzenia się z Titmusem na 200 metrów stylem dowolnym, ale Amerykanka jest faworytem do zdobycia złotego medalu w obu biegach. 800 i 1500 Wyścigi.

Stany Zjednoczone zdobywają srebro w sztafecie kobiet

Reprezentacja USA zdobyła srebrny medal w sztafecie 4 x 100 metrów, przegrywając z Australią. Chiny zdobyły brązowy medal.

Kate Douglas, Gretchen Walsh, Tori Huskey i Simone Manuel z drużyny USA świętują zdobycie srebrnego medalu w finale sztafety 4 x 100 metrów stylem dowolnym kobiet.

Sztafeta USA, w której skład weszły Kate Douglas, Gretchen Walsh, Tori Huskey i Simone Manuel, ustanowiła w tym biegu nowy rekord Ameryki z czasem 3:30,20. Tym razem zabrakło nieco niecałych dwóch sekund do australijskiego rekordu wynoszącego 3:28,92, nowego rekordu olimpijskiego i czwartego z rzędu tytułu olimpijskiego kraju w tym wyścigu.

Australijczycy, będący rekordzistami świata w tym wyścigu, są także posiadaczami poprzedniego rekordu olimpijskiego wynoszącego 3:29,69 sekundy, który ustanowili w Tokio.

Do tej pory Stany Zjednoczone zdobyły pięć medali: jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. Amerykańska kolarka Chloe Dygert zdobyła brązowy medal w wyścigu szosowym jazdy indywidualnej kobiet na czas.

READ  Według Thompsona niecałe 24 godziny po kontuzji Suarez radzi sobie „znacznie lepiej” – NBC Sports Philadelphia