29 czerwca, 2024

Trener Pacers Rick Carlisle poprzysięga zemstę na Celtics po porażce w trzecim meczu: „Idziemy ich ścigać”

INDIANAPOLIS — Gdy Pacers przegrywali 3:0 z Boston Celtics w finale Konferencji Wschodniej, dzięki dwóm atakom w końcówkach meczów, trener Indiany Rick Carlisle poprzysiągł zemstę w sobotni wieczór.

„Uwierz mi, kiedy ci mówię, idziemy za nimi” – powiedział Carlisle o Celtics po tym, jak Boston ukradł zwycięstwo Pacers 114:111 w ostatnich sekundach trzeciego meczu.

Carlisle powiedział, że Pacers co najmniej trzykrotnie „pójdą” lub „po” Bostonie i dodał, że w czwartym meczu, który zostanie rozegrany w poniedziałek w Indianapolis, „uderzą jeszcze mocniej”.

Żadna drużyna w historii NBA nie podniosła się nigdy po deficycie 3:0, a Pacers mogliby z łatwością objąć prowadzenie 2:1 w serii, gdyby nie kilka krytycznych błędów w końcówce meczu.

Dodał: „Nie damy się odstraszyć”. „Wrócimy tu w poniedziałek wieczorem, chcąc przedłużyć serię, i zniesiemy to znacznie trudniej”.

Carlisle pozostał na podium w Gainbridge Fieldhouse po tym, jak ich zespół poniósł miażdżącą porażkę, w której prowadzili aż 18 punktami, ośmioma na zaledwie 2:38 przed końcem, podczas gdy ich najlepszy zawodnik nie grał z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego i jednego z gracze odgrywali rolę. Jego życie.

Jednak na 3,3 sekundy przed końcem Jrue Holiday odebrał piłkę temu zawodnikowi, Andrew Nembhardowi, a Pacers przegrywali o jedną bramkę. Do kradzieży doszło w pobliżu linii Pacers, a Nembhard wylądował na podłodze.

Carlisle był wściekły, wzywając do faulu w czasie rzeczywistym, a następnie podczas przerwy w grze, aby przejrzeć faul Pacers po przechwycie. „Właśnie obejrzałem koniec, więc nie musisz mi przypominać – widziałem wszystko, co się wydarzyło” – powiedział.

„Było wiele rzeczy, z którymi się nie zgadzałem, z którymi, jak sądzę, nie zgodziłby się żaden kibic stanu Indiana” – powiedział Carlisle, wyraźnie odnosząc się do sędziowania meczu.

Jeden z reporterów zaczął za nim podążać, ale mu przerwał i powiedział: „Wszystko, wszystko, co się wydarzyło”.

READ  Potrójny hat-trick Giannisa nie wystarczył, aby Bucks przegrali z Wizards 117-113

Holiday, którego występ w meczu uznano za „wątpliwy” z powodu gorączki, ale zakończył mecz z 14 punktami, dziewięcioma zbiórkami i trzema przechwytami, zdobył ostatnie 5 punktów i pokonał Nembharda, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Powiedział, że jego kradzież była czysta.

„Myślę, że z mojego punktu widzenia pokonałem go od razu” – powiedział Holiday. „W każdym razie byliśmy blisko klatki piersiowej. A potem piłka wyszła i było to tylko lekkie uderzenie w jego lewą rękę. Może się mylę, może powinienem przyjrzeć się temu jeszcze raz, ale tak naprawdę nie myślę, że było dużo kontaktu. „Ale wszystko wydarzyło się tak szybko”.

Decydująca strata w ostatnich sekundach pierwszego meczu kosztowała Pacers szansę na zwycięstwo w regulaminowym czasie i przegrali po dogrywce. W tym meczu Carlisle powiedział, że popełnił błąd, nie ogłaszając przerwy na żądanie w celu przesunięcia piłki, co zapewniłoby jego drużynie lepsze kąty do wejścia w piłkę, remisu faulu i wygranej.

Carlisle mógł ogłosić przerwę na żądanie, gdy Nembhard leżał na parkiecie przed Holidayem, ale powiedział, że tym razem tego nie zrobił, ponieważ „kiedy zostało 8 lub 9 sekund do końca, a ty jesteś w fazie przejściowej po faulu, ufam, że nasi gracze będą Potrafi stworzyć okazje. To strzał w dziesiątkę. Lepsze to niż ogłaszanie przerwy na żądanie i ustawianie obrony, odtwarzanie na swoim filmie fragmentów gry końcowej i prezentowanie swoich zawodników.

„To jak sytuacja w koszykówce i w tym roku wykonaliśmy dobrą robotę, ufając naszym graczom”.

Nembhard zdobył 32 punkty w karierze, zarówno regularnie, jak i po sezonie, dokładając do tego dziewięć asyst, podczas gdy jego stały partner z tyłu, Tyrese Haliburton, zmagał się z naciągniętym ścięgnem podkolanowym. TJ McConnell zdobył 23 punkty z ławki rezerwowych, a Pascal Siakam i Myles Turner dodali po 22 punkty.

READ  Czas przestać udawać, że Patrioci są „dobrzy” po porażce Cowboys – NBC Sports Boston

Dla Celtics Jayson Tatum zdobył 36 punktów i zebrał 10 zbiórek. Jaylen Brown zdobył 24 punkty, a Al Horford dodał 23 punkty w 7 3s.

Po tym, jak Holiday wykorzystał dwa faulowe strzały na 1,7 sekundy przed końcem, Carlisle nadal miał przerwę na żądanie i wykorzystał ją, aby wysunąć piłkę do przodu w ostatniej akcji. Nembhard był środkowym graczem, a wszyscy czterej jego koledzy z pola obrony ustawili się w rozstawionych formacjach jak skrzydłowi na boisku piłkarskim. Akcja miała na celu uniemożliwienie obronie popełniania fauli przed oddaniem rzutu za trzy punkty i prawie się udało.

Aaron Nesmith ustawił się i wjechał w zakręt, ale jego otwarta próba za trzy punkty chybiła.

„To znaczy, oglądaliśmy (sztukę) przez jakiś czas… Chcesz, żebym ci dał nasz podręcznik do zabawy” – powiedział Carlisle. „To zagranie, które wymyślił (asystent trenera Pacers) Mike Weinar, który to wymyślił. Wykorzystaliśmy to kilka razy w ciągu ostatnich kilku lat i całkiem nieźle się na nim przyjrzeliśmy. Jeśli zdarzy się taka sama sytuacja w następnym meczu użyjemy czegoś nieco innego i, miejmy nadzieję, uzyskamy ten sam wygląd.

W trzeciej kwarcie Celtics prowadzili różnicą 18 punktów i zakończyli mecz wynikiem 13-2. Istnieją wątpliwości, czy Haliburton, który odniósł kontuzję w drugim meczu, będzie mógł w poniedziałek powrócić po naderwaniu ścięgna podkolanowego.

„Mamy tutaj najlepszych fanów w NBA, mamy najwspanialszy obiekt do koszykówki na świecie i mamy dla (fanów Indiany) kolejny mecz, w którym będą musieli dogonić tych gości” – powiedział Carlisle. – I uwierz mi, kiedy ci powiem, że ich ścigamy.