4 lipca, 2024

Timberwolves kontra Mavericks, mecz 4 w Dallas

Timberwolves i Mavericks zagrają dziś wieczorem w czwartym meczu finałów Konferencji Zachodniej NBA, a Dallas prowadzi w serii 3-0. Pisarz sztabowy Chris Hayne relacjonuje na żywo z American Airlines Arena.

Gameview, ze statystykami na żywo i informacjami o meczach

20:39: Timberwolves zdobywają straty i faule, ale nadal remisują do połowy

Anthony Edwards, Karl-Anthony Towns i Rudy Gobert popełnili po trzy faule w pierwszej połowie, a Wolves stracili 12-punktowe prowadzenie i schodzili do szatni z remisem 49-49.

Obrona Wolves utrzymywała Dallas na zaledwie 37% celnych strzałów, ale Mavericks zdobyli 8 z 19 rzutów za trzy punkty, co pomogło im zakończyć mecz przeciwko drużynie Wolves, która trafiała na poziomie 47%, ale trafiała tylko cztery trójki.

Osiem strat Wolves dało Mavs 18 punktów.

Edwards zakończył pierwszą połowę z 17 punktami, ale Wilki już w pierwszych minutach kwarty prawie straciły prowadzenie 30-20. Przegrupowali się i objęli prowadzenie 42-34, tracąc w pierwszej połowie 13 punktów od Mike’a Conleya, ale para potrójnych Derricka Jonesa poprowadziła Dallas po serii 8-0 i zremisowała na 42.

Wilki musiały rozegrać finałowe 2:40 bez Townsa, Goberta i Edwardsa. W tym momencie wynik był remisowy 45-45 i nie zmienił się przez resztę połowy, gdy Wolverhampton uniemożliwił drużynie z Dallas wykorzystanie tych minut.

Doncić ma 17 punktów, trafiając 4 z 13 rzutów, ale ma trzy trójki i 6 z 6 z linii rzutów wolnych. Wilki miały przewagę 22-10.

20:03: Anthony Edwards prowadzi Wolves na prowadzenie w pierwszej kwarcie

Z 14 punktami Anthony’ego Edwardsa Timberwolves prowadzili po pierwszej kwarcie Mavericks 27-20.

Na początku wieczoru Wilki zmieniły swoje podstawowe pojedynki w defensywie – Edwards bronił Luki Doncicia, a Jaden McDaniels – Kyrie Irving. Doncic rozpoczął mecz mocno, zdobywając osiem punktów na początku kwarty, a w połowie kwarty Mavericks zremisowali z Wilkami 10:10.

Jednak po tym, jak Dwight Powell zastąpił Daniela Gafforda – w czasie, gdy w grze normalnie grałby kontuzjowany Derek Lively – Wilki skutecznie zaatakowały obręcz. Minnesota prowadziła 10:0 i na 2 minuty i 50 sekund przed końcem objęła prowadzenie 20-10. Mike Conley zaliczył w tej kwarcie trzy przechwyty.

READ  Rolando Romero kontrowersyjnie zdobył tytuł mistrza wagi super lekkiej po ogromnych błędach sędziego

Edwards odnosił sukcesy strzeleckie na wszystkich poziomach, strzelając trzy gole ze środka i docierając do obręczy. W kwarcie wykonał osiem rzutów wolnych, ale trzy spudłował.

Dallas trafiło 6 z 29 rzutów z gry, a żaden zawodnik poza Luką Doncićiem i Kyrie Irvingiem nie trafił do kosza z gry w pierwszej kwarcie aż do 1:29.

Wilki prowadziły 10 na 16, ale miały pięć strat, w tym jedną kiepską Edwardsa na kilka sekund przed końcem, co pozwoliło Mavs zakończyć kwartę serią 8-3.

17:25: Pogawędka o strzelaninie na temat postrzelenia Kat

Podczas gdy Karl-Anthony Towns przemawiał do mediów po strzelaninie Timberwolves we wtorek rano, Anthony Edwards przeszedł obok tłumu i krzyknął: „KAT uderza dziś wieczorem osiem trójek, o co tylko poprosisz”.

„Tego można się spodziewać” – stwierdził Towns. „To byłoby miłe.”

Jeśli Wilki zamierzają przedłużyć serię przeciwko Dallas, potrzebują Townsa, aby otrząsnął się z jego zmagań w tej serii i wrócił do gracza, który pomógł im wygrać serię przeciwko Nuggets.

Towns ma na razie w serii 15 na 54 punkty i 3 na 22 rzuty za trzy punkty. Towns powiedział, że nie próbował zrobić nic nadzwyczajnego, aby rozpocząć czwarty mecz.

„Wiem, że włożyłem dużo wysiłku, więc jestem pewny, że wyjdę i strzelę, a plan, jak zawsze, jest taki, aby piłka wpadła do siatki” – powiedział Towns.

Jeśli chodzi o ogólną mentalność zespołu w obliczu eliminacji, Towns stwierdził, że zespół nie stracił wiary w możliwość powrotu do serii, zwłaszcza że stanął w obliczu eliminacji z Denver i wrócił po zwycięstwo w serii.

„Wiem, że kiedy serial osiągnął wynik 3-2, usłyszałem wiele pogłosek – nie z zewnątrz, ale po prostu ludzi z miasta lub z naszego otoczenia. Ostatecznie serial był skierowany do wielu ludzi szatnia wierzy tak długo, jak wszyscy są w „szatnia wierzy, że z nami wszystko jest możliwe”.

READ  UConn, któremu brakowało 7 zdrowych graczy, został zmuszony do przełożenia gry DePaula

Trener Wolves, Chris Finch, ufa Townsowi: „Powiedziałem mu, że przeszłość nie ma nic wspólnego z przyszłością. Zaufaj swojemu talentowi. Bądź pewny… strzały będą padać”.

16:16: Raport dotyczący obrażeń

W Dallas Derek Lively II prawdopodobnie nie zagra po skręceniu szyi w trzecim meczu, ale Mavericks mogą zyskać dodatkowe wsparcie w drużynie Maxiego Klebera, który może powrócić po kontuzji barku w czwartym meczu. Clipper został zaktualizowany do wątpliwego przed grą 4, podczas gdy Lively został wymieniony jako wątpliwy.

Jeśli Wilkom uda się wymusić piąty mecz, odbędzie się to w czwartkowy wieczór w Target Center.