19 września, 2024

Sydney McLaughlin Levrone bije rekord świata w biegu na 400 m przez płotki i zdobywa złoto | Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024

Sydney McLaughlin-Levrone potwierdziła swój status jednej z najbardziej dominujących sportsmenek współczesności, wygrywając finał biegu na 400 m przez płotki na Igrzyskach Olimpijskich, bijąc własny rekord świata w czasie 50,37 sekundy.

„To niesamowite widzieć, jak nasz sport stale się rozwija i że ludzie chcą oglądać bieg na 400 m przez płotki, to niesamowite. W tym roku włożyliśmy dużo ciężkiej pracy” – powiedziała po wyścigu. „Wiedziałem, że to będzie trudny wyścig. Przez cały czas niesamowita rywalizacja”.

25-letnia zawodniczka potwierdziła swoją wyższość w tym wyścigu, w którym sześciokrotnie pobiła rekord świata, pokonując bez problemu silną holenderską gwiazdę Femke Paul (52,15 sekundy) i zajmując na Stade de France trzecie miejsce Czwartkowy wieczór. Srebrny medal zdobyła Amerykanka Anna Cockrell, uzyskując czas 51,87 sekundy.

„Wiele poświęciłem, moja rodzina wiele poświęciła” – powiedział Cockrell. „Móc to zrobić dzisiaj, gdy jest to tak ważne, na największych scenach, z całą moją rodziną tutaj, z nami wszystkimi wypłakującymi się oczami. Naprawdę jestem mówcą i nie mogę znaleźć odpowiednich słów aby to wyrazić.”

Wracając do domu z szeroką przewagą, McLaughlin Levrone nie pokazywała żadnych oznak pocenia. Spojrzała na tablicę wideo i szybko się uśmiechnęła, gdy rekord świata został potwierdzony. W tym momencie takie osiągnięcia stały się dla niej rutyną. Oczekuje się, że jeszcze w tym tygodniu wystartuje w sztafecie 4 x 400 metrów, gdzie może zdobyć trzeci złoty medal olimpijski w swojej karierze.

Zdobywając w czwartek złoty medal, stała się pierwszą Amerykanką, która obroniła złoty medal w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych od czasu, gdy Michael Johnson zdobywał złoto na 400 metrów jeden po drugim w latach 1996 i 2000.

To był wspaniały prezent urodzinowy dla McLaughlin-Lefron, która w środę skończyła 25 lat.

„Jestem wdzięczna, że ​​mogę w ten sposób świętować moje 25. urodziny. To było wczoraj, to była niesamowita szansa, nawet nie możecie sobie tego wyobrazić” – powiedziała. „Jest tu cała moja rodzina. Będziemy świętować, cieszyć się tym czasem i przygotowywać się do sztafety”.

READ  To może być finał Wimbledonu na wieki. Carlos Alcaraz jest gotowy

Po wyścigu Ball wydawała się zrozpaczona i przyznała, że ​​popełniła błędy w swojej taktyce, chociaż nie jest jasne, co mogła zrobić, aby uniemożliwić McLaughlin-Levrone zdobycie złotego medalu.

Pomiń promocję newslettera

„Popełniłeś błąd” – powiedział Paul. „Nie jestem pewien, gdzie popełniłem błąd. Na 300 metrów przed metą dostałem za dużo kwasu mlekowego. Nie jestem pewien dlaczego, tak naprawdę nie mam żadnego wytłumaczenia. To po prostu zły wyścig”.

Wcześniej tego wieczoru Amerykanie zdobyli dwa medale na 200 m: mistrz biegu na 100 m Noah Lyles zdobył brąz, a Kenny Bednarek zdobył srebro za Letsilem Tebogo z Botswany, który znakomicie pobiegł i sięgnął po złoto. Po wyścigu ujawniono, że Lyles cierpi na Covid.

Później w czwartek Stany Zjednoczone zdobyły kolejne złoto, gdy Grant Holloway wygrał bieg na 110 metrów przez płotki mężczyzn, wyprzedzając kolegę z drużyny Daniela Robertsa. Brązowy medal zdobył Jamajczyk Rasheed Broadbell. Holloway poczuł ulgę i radość: jest trzykrotnym mistrzem świata, ale nigdy nie zdobył złotego medalu olimpijskiego.