19 września, 2024

Sydney McLaughlin bije rekord świata na 400-metrowym torze przez płotki

Sydney McLaughlin Po raz czwarty w ciągu ostatnich 13 miesięcy pobiła rekord świata na 400 metrów przez płotki, osiągając 50,68 sekundy, aby uzupełnić swój status pucharowy z pierwszym złotym medalem mistrzostw świata w tej imprezie.

Pobił swój poprzedni rekord miesiąc temu 51.14.

„Pomyśleliśmy, że będziemy mogli poruszać się trochę szybciej [than 50.68],” Powiedziałem Louis Johnson Od NBC Sports. „Ale jesteśmy bardzo wdzięczni za ten czas. Wszystko poniżej 51 lat było dla nas zwycięstwem. „

Od czerwca 2021 r. obniżył rekord świata z 52,16 do 50,68. Jest o dziewięć dziesiątych sekundy szybsza od drugiej najszybszej kobiety w historii, obywatelki Dalila MuhammadKto zdobył brązowy medal za Holendrami? Vimek Paweł w Eugene w stanie Oregon w piątek.

W wieku 22 lat McLaughlin został drugim najmłodszym lekkoatletą w historii, który zdobył trzy największe nagrody w poszczególnych zawodach – złoto olimpijskie, tytuł mistrza świata i rekord świata. Tylko dla biegaczy z Etiopii Kenenisa Bekele Cała trójka odbyła się w młodszym wieku.

Zastąp McLaughlina Usain Bolt Jako druga najmłodsza osoba, która ukończy trylogię w ciągu kilku dni.

Pasuje do McLaughlina Edwina Mojżesza„Osiągnięcie czterokrotnego pobicia światowego rekordu na 400 m przez płotki w ciągu swojej kariery, mimo że Mojżeszowi zajęło to siedem lat.

Co dalej z McLaughlinem? Potencjalnie mogłaby dostać miejsce w finale sztafety 4×400 m kobiet w niedzielę, jeśli Stany Zjednoczone zakwalifikują się i jeśli zechce ponownie ścigać się.

Wtedy być może zamień się na 400-metrowe mieszkanie. Legendarny trener McLaughlin, Bob Kerseypowiedział, że w końcu przeniesie się na to wydarzenie i pobije rekord świata (37), być może po tym sezonie, NBC Sports Analyst Ato Boldon Powiedział w zeszłym miesiącu.

„Bobby i ja wrócimy po sezonie, zdecyduj, czy tak jest, czy nie [400m hurdles] To nadal jest wydarzenie, które chcę zrobić, lub jeśli mamy zamiar znaleźć coś innego, ponieważ myślę, że osiągnęliśmy w nim wiele” – powiedział McLaughlin. [the flat 400m]. wszystko jest możliwe. Bobby da mi znać, że podążam za tym, co mówi”.

READ  Ranking 2022 Tour Championship: aktualizacje na żywo, relacje z golfa, wyniki FedEx Playoffs Cup w rundzie 3

Światy ścieżek: harmonogram transmisji | konsekwencje | Lista USA | Najważniejsze wydarzenia

wcześniej w piątek, Michael Norman Od tego czasu stał się pierwszym Amerykaninem, który zdobył tytuł mistrza świata na 400 metrów Lashon Merritt 2013. Norman, najszybszy na świecie sprinter na 400 m podczas ostatnich igrzysk olimpijskich, ale piąty w Tokio, zdobył swój pierwszy indywidualny medal świata. Po raz pierwszy od 2007 roku Amerykanie zdobyli medale na 100m, 200m i 400m na ​​igrzyskach olimpijskich lub na całym świecie.

Shauna Miller Uibo Bahamy dodały swój pierwszy tytuł mistrza świata do złotego medalu olimpijskiego na 400 metrów, osiągając 49,11 dystansu do srebrnego medalu olimpijskiego. Marilyde Paulino Dominikana o .49. Żaden Amerykanin nie dotarł do finału.

Kara Skrzydłowy Przedłużyła historyczne spotkanie amerykańskich rzucających kobiet, stając się pierwszą Amerykanką, która zdobyła medal mistrzostw świata w rzucie oszczepem kobiet. 36-letnia Wenger, która planuje przejść na emeryturę po tym sezonie, szóstym i ostatnim rzutem awansowała z piątego na drugie miejsce. Na stronie On Her Turf znajdziesz więcej informacji na temat kobiecego rzucania oszczepem.

Złoty medalista olimpijski USA Rzecz Mu Poprowadził biegi do finału na 800 m w niedzielę. Z półfinałów awansuje również wszystkich swoich najlepszych konkurentów, w tym srebrną medalistkę olimpijską Kelly Hodgkinson Wielka Brytania i dwóch Amerykanów: brązowy medal olimpijski Kruk Rogers I dwukrotnie brązowy medal świata Ajeé Wilsona.

Do sobotnich finałów zakwalifikowały się sztafety 4×100 m mężczyzn i kobiet w USA. Faworytami są mężczyźni, nawet bez 100-metrowych złotych medalistów Fred Curley. Kobiety są nominowane na Jamajkę, która zgarnęła medale na 100 metrów.

Trwa OlympicTalk Wiadomości Apple. Woleliśmy!