19 września, 2024

Świetna czwarta kwarta Jasona Tatuma utrzymuje Celtics przy życiu w starciu z 76ers

Jamal CollierESPN12 maja 2023, 01:43 ET5 minut na przeczytanie

Jayson Tatum ożywa na #4 Celtics Force 7

Jason Tatum pokonał powolny start i w czwartej kwarcie zdobył 76 punktów, zdobywając 16 punktów w Celtics Force 7.

Filadelfia — jak Gwiazda Celtics, Jason Tatum, przeżył jeden z najgorszych załamań w swojej karierze podczas pierwszych trzech kwart 6. meczu półfinałów Konferencji Wschodniej, nadal otrzymując uspokajające wiadomości z bostońskiej linii bocznej.

„Kontynuuj” – powiedziała gwiazda Celtics, Gaylene Brown. „Nie mogą cię pilnować”.

„Niech wie, że to ten facet” – powiedział Al Horford, centrum Celtics. „A on jest wyjątkowy”.

„Kocham cię” – powiedział trener Joe Mazzola.

Jednak Tatum przyznał, że czuł się sfrustrowany w środku załamania 1 z 13 na początku czwartej kwarty, nie mogąc trafić Celtics na krawędzi eliminacji w czwartek przeciwko Philadelphia 76ers. Ale wciąż patrzył na zegar meczowy, przypominając sobie, że wciąż ma czas, by zrobić różnicę.

Tatum ostatecznie przebił się w czwartej kwarcie, trafiając cztery ze swoich ośmiu rzutów za 16 punktów i wyprowadzając Sixers osobiście w ostatniej tercji, aby pomóc Bostonowi odnieść zwycięstwo 95-86 i wymusić Game 7. Trafił trzy trzy punkty. W czasie sprzęgła, aby zakończyć grę, Sixers strzelili 0-za-6 w sprzęgle.

Według badań ESPN Stats & Information Tatum został piątym zawodnikiem w ciągu ostatnich 20 lat, który pokonał inną drużynę w czwartej kwarcie meczu eliminacyjnego. Jednak żaden zawodnik w tym okresie nie zdobył trzech punktów lub mniej w trzech kwartach, a następnie wyprzedził drużynę przeciwną w czwartej kwarcie, według StatsPerform.

„Z drugiej strony sytuacja była frustrująca” – powiedział Tatum po meczu. „Tak bardzo chcesz wygrać. Chcesz dobrze grać. A strzały nie padają, sprawy niekoniecznie idą po twojej myśli. I tak bardzo tego chcesz”.

Celtics liczyli na to, że Tatum wyciągnie ich z tej sytuacji podczas zeszłorocznej serii półfinałów konferencji przeciwko Milwaukee Bucks, a Tatum odpowiedział arcydziełem z 46 punktami, aby wymusić powrót w Game 7 w Bostonie. Tak więc pewność Celtics polegała na Tatumie w czwartek, mimo że jego strzał nie padł tak, jak w Game 6 rok temu.

„Jego opanowanie popchnęło go do przodu” – powiedział Mazzola. „Standard, który został dla niego ustalony, zgodnie z którym, jeśli nie strzela goli, nie gra dobrze w koszykówkę, jest zły. Miał kilka meczów w tej serii, kiedy był w najlepszej formie i nie musiał strzelać goli. Jego komunikacja z kolegami z drużyny, myślałem, że jego siła defensywna, że ​​jego siła napędowa przy piłce utrzymywała go w grze. Dzięki temu gra z pewnym poziomem opanowania bez względu na to, jak potoczy się gra.

I pomimo załamania strzeleckiego, Tatum nadal zachowuje pewność siebie. Próbował zaznaczyć swoją obecność w grze na inne sposoby – zebrał też dziewięć zbiórek, zanotował sześć asyst dwoma przechwytami i dwoma blokami – dopóki jego strzał nie zaczął padać w późnej fazie meczu.

Powiedział: „Rzeczy nie układają się po twojej myśli i musisz być tą samą osobą”. „Mam te same zasady moralne, tę samą osobowość, kiedy sprawy idą w górę iw dół. Powtarzałem sobie, że wierzę w siebie, dopóki sprawy się nie odwróciły”.

W międzyczasie Celtics pozostali w grze pomimo zmagań Tatuma ze względu na ich siłę w obronie. Boston dał Philly 86 punktów, najmniej w meczu po sezonie i drugi najmniej ze wszystkich meczów w tym sezonie. Robert Williams znalazł się w wyjściowym składzie i zarówno on, jak i Al Horford zapłacili Bostonowi ogromne dywidendy za obronę, mimo że grali razem tylko siedem minut w pierwszych pięciu meczach.

Ilekroć Williams lub Horford kwestionowali rzut, Sixers strzelali 3 za 18 z pola. Połączyli siły, aby utrzymać Joela Embiida, który zakończył mecz z 26 punktami, do 7 punktów do zaledwie 16, kiedy go pilnowali.

„Byłem z tego zadowolony” – powiedział Marcus Smart, strażnik Celtics, o włączeniu Williamsa do wyjściowego składu. „Bycie tam z Robem bardzo zmienia grę… To ci pokaże, Joe [Mazzulla] uczyć się. Tak jak my wszyscy. Wiem, że często był zabijany. Zgadza się. Musi wprowadzić pewne poprawki i to zrobił. I to wszystko, o co możesz prosić, po prostu bądź najlepszy, jaki możesz być. Wszyscy biorą. To pełny wysiłek zespołowy”.

Teraz Celtics powrócą do Bostonu na Game 7 w niedzielę. To już ósmy raz, kiedy Boston i Filadelfia zmierzyły się w Game 7 i jest to największy pojedynek między dwoma zespołami w historii NBA.

A Tatum będzie chciał zostawić tę grę za sobą i zacząć znacznie szybciej.

„Mam nadzieję, że to jednorazowy przypadek” – powiedział Tatum. „Mam nadzieję, że zacznę lepiej, takie rzeczy. Ale jeśli to jest to, czego potrzeba, abyśmy wygrali, pójdę na wszystko. Niedziela to oczywiście wielki mecz, Game 7, i jestem podekscytowany powrotem i trochę jak odkupienie się przed naszą rodzimą publicznością”.

READ  San Antonio – Phoenix, końcowy wynik: Spurs pokonali Suns 132-121