19 września, 2024

Piątkowe play-offy NBA na wynos: Pacers pokonał Knicks. Nuggets pokonują Timberwolves

Piątkowe play-offy NBA na wynos: Pacers pokonał Knicks.  Nuggets pokonują Timberwolves

Napisane przez Erica Nehma, Freda Katza, Johna Krawczyńskiego, Tony’ego Jonesa i Davida Aldridge’a

Indiana Pacers odrobili stratę po tym, jak objęli prowadzenie w meczu z New York Knicks i wygrali 111-106 po rzucie za trzy punkty przez Andrew Nembharda pod koniec czwartej kwarty. Pacers odnieśli pierwsze zwycięstwo w serii i uniknęli zniechęcającego dołka 3:0.

W piątek Denver Nuggets zdominowali mecz od początku do końca przeciwko Minnesota Timberwolves. Nuggets wygrali 117-90 w nierówny sposób, w końcu wyglądając jak wersja mistrzowskiego kalibru. Czwarty mecz w Minnesocie będzie kluczowy, ponieważ Denver chce zremisować w serii po dwa mecze każdy.

Pacers 111, Knicks 106

Gra 4: Niedziela w Indianie

seria: Nowy Jork prowadzi 2-1

Pacers odnieśli paskudne zwycięstwo, ale mimo to zwyciężyli

Nie było to ładne, ale Pacers nie przejmowali się tym. Nieważne, że 111 to najmniej punktów, jakie zdobyli w meczu w tej serii.

Albo, że Tyrese Haliburton stracił piłkę w końcówce meczu. Albo sfaulowali Jalena Brunsona w ostatnich dwóch minutach i posłali go na linię rzutów wolnych. Wygrali. Tylko to się liczy dzisiejszego wieczoru.

Po rozegraniu dwóch meczów w szybkim tempie, które dobrze pasowało do stylu sezonu zasadniczego, Indiana odmieniła sytuację w trzecim meczu i wdała się w brzydki, fizyczny pojedynek z Knicks.

Haliburton wyglądał niesamowicie w różnych momentach i zdobył 35 punktów, cztery zbiórki i siedem asyst, ale o meczu zdecydował 31-metrowy skoczek Nembharda tuż przed upływem czasu akcji i dał Pacers trzypunktowe prowadzenie z 17,8 sekundy pozostało w grze. .

Było brzydko, ale Indiana wycofała się, aby rozegrać swój pierwszy mecz w drugiej rundzie. — Eric Nehm, Bucks pokonali Writera

Posiniaczony Bronson wyglądał inaczej niż on sam

To nie był wieczór Bronsona. Nowy Jork musi mieć nadzieję, że w czwartym meczu będzie bardziej do niego podobny.

READ  Allen Green odchodzi ze stanowiska dyrektora sportowego Auburn Tigers

Brunson zdobył 26 punktów i miał sześć asyst, ale potrzebował do tego 26 strzałów. Pacers go zaatakowali i od początku meczu zmienili głównego obrońcę na Aarona Nesmitha. Jeśli Brunson ma problemy, zwykle chodzi o długość.

Nesmith zaproponował wyższą opcję niż Nemhard i TJ McConnell, którzy w pierwszych dwóch meczach zmieniali Brunsona. Nesmith stanął twarzą w twarz z Bronsonem. Walczył fizycznie poprzez ekrany. Przez całą drogę pozostawał przed rozgrywającym.

Oczywiście w piątek było to łatwiejsze niż zwykle.

Brunson wszedł do gry z pewnymi problemami z powodu kontuzji stopy i przez cały wieczór wyglądał na osłabionego, czasami utykając i nie okazując swojej zwykłej eksplozywności. Nie mógł jechać w pobliżu Nesmith. Trudno mu było ukarać Indianę, gdy zwróciła się przeciwko niemu.

The Knicks prawie odnieśli zwycięstwo, ponieważ ich najlepszy zawodnik nie wyglądał jak oni i bez OG Anunoby’ego. Potrzebują jednak, aby Brunson wygrał jeszcze dwa razy z Indianą. — Fred Katz, pisarz beatników Knicks

(Zdjęcie: David Berding/Getty Images)

Timberwolves 117 Nuggetsy 90

Gra 4: Niedziela w Minnesocie

seria: Minnesota prowadzi 2-1

Nuggets mają dobry start, którego szukali

Nuggets w końcu rozegrali mecz w swojej serii półfinałowej Konferencji Zachodniej przeciwko Timberwolves z pewną siłą fizyczną.

Denver ostatecznie wygrało pierwszą kwartę. Po raz pierwszy po sezonie Nuggets w końcu wygrali pierwszy mecz.

To wszystko były bolesne sprawy dla Denver, nie tylko w meczu z Wilkami, ale także w pierwszej rundzie przeciwko Los Angeles Lakers. Zwycięstwo Nuggetsów 4:1 nad Lakersami w dużej mierze przysłoniło te braki, ale ich zespół wysunął się na pierwszy plan w meczu z Minnesotą.

W piątkowym zwycięstwie nad Target Center drużyna Denver rozegrała swój najlepszy mecz w fazie play-off. Sukces Nuggets nie ograniczał się tylko do pierwszej kwarty, mieli na to 48 minut. Wyglądali, jakby obrońcy tytułu błagali ich, żeby byli tam przez cały tydzień.

READ  Play-offy NBA: Nikola Jokic dręczy Timberwolves, gdy Nuggets wygrywają kluczowy mecz 5

Wysyłają wiadomość, że nie będzie to łatwe dla Timberwolves.

Jednak wygrana w pierwszej kwarcie była tym, czego żądał w ciągu tygodnia trener Denver Michael Malone. Wystarczy wygrać pierwszą kwartę, a potem na tym bazować. Malone skupił się na małych kroczkach, zamiast próbować zburzyć całą piramidę, która w tej serii zakończyła się deficytem 2:0, a Nuggets zareagowali.

Nikola Jokić odpowiedział 24 punktami, 14 zbiórkami i dziewięcioma asystami. Jamal Murray odpowiedział, zdobywając 24 własne punkty i wyglądając jak Jamal Murray. Michael Porter Jr. odpowiedział 21 punktami, a Denver odpowiedział przejmując kontrolę nad meczem, podczas gdy Minnesota wcześniej kontrolowała serię.

Oczywiście odtąd jest już trudniej. Nuggets nadal przegrywają 2-1. Minnesota została wyraźnie zauważona, więc niedzielny mecz numer 4 z pewnością będzie pełen zaciętej rywalizacji. Ale w piątkowy wieczór Denver wyglądało jak Denver.

To coś, czego bardzo rzadko widzieliśmy po sezonie. — Tony Jones, pisarz jazzowy

Wilki tracą siłę, tracąc eksplozję

Bagaż przewożony przez obronę Timberwolves z Denver mógł zaginąć po drodze. Po dobrym występie Bears z 1985 roku w meczu 2 w Denver, Wilki bardziej przypominały Timberwolves z 2009 roku ze słabym występem w meczu 3.

Zespół Nuggets trafił 54 procent swoich rzutów, 14 rzutów za trzy punkty i 20 goli w bardzo łatwym zwycięstwie nad drużyną, która przez pierwsze sześć meczów w fazie play-off wydawała się najlepsza w lidze. W piątkowy wieczór Nuggets w większości osiągnęli wszystko, czego chcieli, gdy Murray odnalazł swój rytm, a Jokic przedstawił kolejne ważne statystyki.

Pomiędzy drugim i trzecim meczem były trzy dni przerwy, co najwyraźniej wystarczyło Murrayowi na dodatkowe leczenie bolącej nogi, a Wilki straciły przewagę, z której korzystały przez cały mecz rozpoczynający się od wyniku 6:0 w fazie play-off.

Gobert wrócił do składu po opuszczeniu drugiego meczu z powodu narodzin syna, ale miał tylko sześć punktów i cztery zbiórki. Mike Conley miał 10 punktów przy trafieniach 3 z 9, a Edwards zakończył mecz z 19 punktami i sześcioma zbiórkami.

READ  Marcowe szaleństwo: Seed Exit No. 1 Arizona; Książę zostaje w

Najlepszą wiadomością dla Wolves jest to, że mogą sobie wmawiać, że zagrali tak źle, jak to tylko możliwe. Niekoniecznie chodziło o to, że Nuggets byli świetni, raczej o to, że Wilki grały bardzo słabo.

Niebezpieczeństwo polega jednak na tym, że wpuścili mistrzów z powrotem do tej serii, gdy wyglądało na to, że byli gotowi odejść. Teraz rośnie presja, aby odzyskać przewagę w niedzielnym meczu nr 4. -John Krawczyński, najpopularniejszy pisarz Timberwolves

Czy Murray może powtórzyć ten występ z kontuzją łydki?

Malone spędził ostatnie trzy dni wzywając swój zespół na wszelkie możliwe sposoby, także przed dzisiejszym meczem. Nuggets odpowiedzieli występem godnym obrońców tytułu mistrzowskiego w zwycięstwie nad Timberwolves.

Zastanawiacie się jednak, jak Murray, który wziął trzy dni wolnego przed powrotem po dobrym występie w trzecim meczu, zregeneruje siły, uciszając buczącą od pierwszej minuty w piątek publiczność Target Center, mając tylko jeden dzień odpoczynku między meczami 3. i 4. trzy dni później. Po drugim meczu opuści drużynę, aby odpocząć i poddać się leczeniu kontuzji nogi.

W piątek Murray spisał się rewelacyjnie, uzyskując przypływ siły, jakiego nie pokazał w żadnym z dwóch pierwszych meczów serii, trafiając za trzy punkty i znacznie lepiej trafiając do kosza. Ale czy jego łydka pozwoli mu zrobić to ponownie w niedzielny wieczór? – David Aldridge, starszy felietonista NBA