19 września, 2024

Mitchell i Clark prowadzą Fifera do 14. zwycięstwa, największego zwycięstwa zespołu od 2016 roku

ATLANTA — Kesley Mitchell zdobył 29 punktów, w tym zwycięskie rzuty wolne na pięć sekund przed końcem, Caitlin Clark dodała 19 punktów, a drużyna Indiana Fever zawiodła rekordową liczbę fanów Atlanty, pokonując Dream 84-79 w poniedziałkowy wieczór.

W ostatnich sekundach Atlanta bez przerwy na żądanie nie trafiła w trzy punkty za trzy punkty, ale zebrała dwie ofensywne zbiórki, po czym straciła piłkę, co doprowadziło do rzutów wolnych Mitchella.

Aliyah Boston zdobyła dla Indiany 14 punktów i zebrała 11 zbiórek, a Damiris Dantas zdobył 11 punktów z ławki rezerwowych, co pomogło drużynie Fever (14-16) odnieść najwięcej zwycięstw w sezonie od 17-17 w 2016 roku. Clark trafił cztery „trójki” , poprawiając rekord sezonu debiutanckiego wynoszący 85, ustanowiony przez Ryana Howarda z Atlanty w 2022 roku.

Clarke dodała także siedem asyst i siedem zbiórek do swoich statystyk w strzelectwie długodystansowym. Według badań ESPN Stats & Information był to jej 21. mecz w tym sezonie, w którym zanotowała co najmniej 15 punktów i pięć asyst, najwięcej w jednym sezonie w historii WNBA.

„Nasza chemia uległa poprawie” – Clark powiedziała o niedawnym występie Fever, dodając, że indywidualnie jest „naprawdę podekscytowana, ponieważ czuję, że jest wiele obszarów, w których muszę się dalej doskonalić, a to jest ekscytujące jako gracz”.

Atlanta (10-19), która w połowie meczu traciła do ostatniego miejsca w fazie play-off, rozpoczęła mecz z 18-punktową przewagą na początku drugiej połowy, kiedy Clark strzelił hat-tricka, a następnie pokonał Fever 41-32. Zespołowi Dream udało się zmniejszyć różnicę do dwóch punktów, zanim drużyna z Indiany zdobyła pięć punktów i powstrzymała atak.

READ  Colts vs. Patrioci, najważniejsze wydarzenia, aktualności, nieaktywne i aktualizacje na żywo

Tina Charles zdobyła 21 punktów na prowadzenie Atlanta, co przeniosło mecz na stadion Atlanta Hawks i osiągnęła rekordową frekwencję na poziomie 17 608 widzów, przewyższając liczbę kibiców, którzy byli na poprzednim meczu z Fever (17 575). Howard zdobył 16 punktów, Alisha Gray dodała 12 punktów – nie zdobyła ani jednego punktu po ogromnym faulu Bostonu w połowie trzeciej kwarty – a Jordyn Canada zdobyła dla Dream 10 punktów.

Howard zdobył trzy punkty i dał Atlancie prowadzenie 76-74 na 4:13 przed końcem meczu, ale po przyjęciu ofensywnego zbiórki Clark podał piłkę do Lexi Hall minutę później, co umożliwiło jej udany układ. Hull odzyskała niecelony rzut wolny i posłała piłkę do Mitchella, który minutę później zdobył udany rzut, dając Atlancie prowadzenie 81-74.

Na niecałą minutę przed końcem Nia Coffey rzuciła Atlancie za trzy punkty i podwyższył wynik 82-79.

Mitchell zdobył 15 punktów, Boston dodał 12, trafiając 12 z 21 połączonych strzałów, a do przerwy Fever prowadzili 52-38.

Według ESPN Stats & Information Mitchell zdobyła łącznie 105 punktów w czterech ostatnich meczach Indiany, co równa się rekordowi, jaki ustanowiła w zeszłym roku pod względem największej liczby punktów w historii Fever w czterech meczach.

W przerwie uhonorowano drużynę, która zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku.

W raporcie tym wykorzystano informacje z Associated Press.