8 września, 2024

Lionel Messi wypada z finału Copa America z powodu kontuzji

Lionel Messi opuścił boisko z powodu kontuzji prawej kostki w drugiej połowie finałowego zwycięstwa Argentyny nad Kolumbią 1:0 w niedzielę na stadionie Hard Rock w Miami.

Lautaro Martínez strzelił zwycięskiego gola w dogrywce, dzięki czemu Argentyna zdobyła rekordową 16. koronę Copa i trzeci z rzędu tytuł w dużym turnieju po wygraniu Copa w 2021 r. i Pucharze Świata w 2022 r.

Messi upadł na boisku w 64. minucie i natychmiast zasygnalizował swoje zaniepokojenie ławce Argentyny. Gdy na boisko wyszli trenerzy, leżał nieprzytomny przez kilka minut.

Schodząc z boiska, ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki zdjął kapitańską opaskę i z frustracji rzucił but na ziemię. Pokazano emocjonalnego Messiego płaczącego na siedzeniu z zakrytą twarzą, a kamery telewizyjne pokazały również jego mocno spuchniętą prawą kostkę.

Został zastąpiony Nicholasa Gonzaleza.

Messi upadł wcześniej, trzymając się za prawą kostkę po ciężkim wyzwaniu w pierwszej połowie.

Zawodnik Interu Miami gonił piłkę i próbował ją kopnąć, zanim ta wyszła poza boisko. Niezdarnie położył prawą nogę i trafił do Kolumbijczyka Santiago Ariasa.

37-latek zwinął się z bólu i przetoczył kilka razy, chwytając się za prawą dolną nogę. Trenerzy pracowali nad tym obszarem przez kilka minut i pomogli mu. Zanim ponownie wszedł do gry, odszedł powoli w stronę linii bocznej.

Messi przez większą część turnieju zmagał się z kontuzją nogi i dyskomfortem, w związku z czym opuścił finał fazy grupowej Argentyny. W niedzielę próbował oddać strzał w pierwszej połowie.

W finale był remis 0:0, gdy Messi odszedł, ale on obserwował z boku, jak jego zespół triumfował nad twardą i utalentowaną drużyną z Kolumbii, która była niepokonana od 28 meczów z rzędu.

Informacje z Associated Press przyczyniły się do powstania tego raportu.