26 czerwca, 2024

Jonathan Kuminga z Warriors stracił zaufanie do trenera Steve'a Kerra: Źródła

Źródła podają, że po przeczekaniu ostatnich 18 minut czwartkowej porażki z Denver Nuggets napastnik Golden State Warriors Jonathan Kuminga stracił wiarę w trenera Steve'a Kerra, a osoba biorąca udział w loterii 2021 nie wierzy już, że Kerr pozwoli mu w pełni wykorzystać swój potencjał . Powiedzieć Kumingowi SportowiecCo dodaje kolejną warstwę zamieszania do i tak już skomplikowanego sezonu Warriors.

Jedno ze źródeł podało: „(czwartkowy wieczór) przelała czarę goryczy”.

Kuminga zaliczył kolejny solidny występ w czwartkowy wieczór, zdobywając 16 punktów, trafiając 5 z 7 celnych strzałów, cztery zbiórki i cztery asysty oraz najlepszy wynik w drużynie z plusem sześcioma w zaledwie 19 minut gry – tendencja ta utrzymuje się w przypadku zawodnika o wzroście 6 stóp i 7 centymetrów. skrzydłowy, którego atletyzm i większa skuteczność w strzelaniu są kluczowe. Motywacja dla drużyny Warriors desperacko pragnącej presji i młodości, jaką zapewnia.

Na sześć minut przed końcem trzeciej kwarty zdobył bramkę na koniec i 1, a Kerr zastąpił go 12 sekund później wraz z Klayem Thompsonem i Kevonem Looneyem. Podczas gdy Thompson wrócił, aby rozpocząć czwartą kwartę, a Looney wrócił na mniej niż osiem minut przed końcem, Kuminga tego nie zrobił.

„Grał świetnie” – Kerr powiedział o Kumindze po meczu. „Zwykły czas, w którym wracał, wynosił około pięciu lub sześciu minut (czwartej). (Andrew Wiggins) grał świetnie, szliśmy na prowadzenie, 18, 19, cokolwiek to było. Więc po prostu zostaliśmy z nim. Potem w tym (później) momencie nie wiedzieliśmy: „Czuję, że to była właściwa decyzja. To trwało już jakiś czas. Zostałem więc z grupą, która tam była i oczywiście nie mogliśmy tego dokończyć .”

Warriors przegrywali 85-84, kiedy wyeliminował Kumingę z gry. Na zakończenie trzeciej kwarty grupa składająca się z Wigginsa i nie obejmująca Kumingi pomogła zbudować 13-punktową przewagę, która na sześć minut przed końcem czwartej kwarty wzrosła do 18 punktów. Kerr nigdy nie wrócił do Kumingi, a Warriors nadal powiększali tę przewagę, po raz czwarty w sezonie pozwalając, aby co najmniej 18 punktów zamieniło się w porażkę.

READ  Stan NC szokuje Wirginię brzęczykiem, aby wymusić OT, zdobywa czwarte zwycięstwo w ciągu 4 nocy i awansuje do finału turnieju ACC

Kuminga i Wiggins to dwa czołowe skrzydła Warriors i ich teoretycznie najlepsza szansa na wzmocnienie nieszczelnej obrony obwodowej, która spadła 16-18 Warriors na 20. miejsce w rankingu defensywy.

Ale nie współpracowali. W ciągu 131 minut Kuminga i Wiggins osiągnęli łącznie -66 minut. Kuminga zastąpił Wigginsa w wyjściowym składzie 11 meczów temu, ale konsekwentne zaangażowanie Wigginsa w rotację nadal doprowadziło do kilku mniej niż oczekiwanych nocy dla Kumingi, nawet jeśli spisał się dobrze.

„Szczerze mówiąc, ich liczba nie jest dobra” – powiedział Kerr pod koniec zeszłego miesiąca. „Są bardzo zbędni. Zatem taśma i liczby nie są świetne. Wiemy też, że mamy poziom, który musimy osiągnąć, aby naprawdę konkurować na najwyższym poziomie. A jeśli ci dwaj goście będą mogli współistnieć na boisku, na parkiecie, daje nam to wysoki poziom atletyczny i duży potencjał, ale musimy znaleźć odpowiednią kombinację ludzi wokół tych dwóch osób.

Problem ten sięga ostatniego sezonu posezonowego. Kuminga odegrał ważną rolę w awansie Warriors na 6. miejsce w tabeli przez ostatnie dwa miesiące, podczas gdy Wiggins był z dala od zespołu, zajmując się sprawami osobistymi. Kiedy jednak Wiggins wrócił na pierwszy mecz fazy play-off, Kuminga zniknął z rotacji.

To już nie jest prawdą. Kuminga wyrobił sobie coraz większą rolę w kadrze – wystąpił we wszystkich meczach, w których brał udział w tym sezonie – ale w niektórych kluczowych momentach sezonu nadal obserwuje mecz z boku. Dotyczyło to między innymi Świąt Bożego Narodzenia, kiedy przez ostatnie trzy minuty po porażce w Denver siedział na ławce rezerwowych i pokazał pewne zamieszanie po meczu Marcusa Thompsona.

„Czasami wychodzę z gry, nie wiedząc, co zrobiłem” – powiedział Kuminga. „I to kręci mi się w głowie. To coś w stylu: «Co oni chcą, żebym zrobił?» Mogę podać i wykonać różne ruchy”.

READ  Dolphins gra na stole Tua, Wilkins rozmawia o kontrakcie do zakończenia sezonu

Teraz stało się jasne, że doszło do erozji zaufania między zawodnikiem a trenerem oraz pogorszenia partnerstwa między dwoma mężczyznami, Kumingą i Kerrem, których Golden State musi współistnieć w przyszłości.

Kuminga (21 l.), który został wybrany z numerem 7 w drafcie NBA na rok 2021, w tym sezonie zaczął rozkwitać dzięki zwiększonym możliwościom. Kerr mianował Kumingę pełnoetatowym starterem 14 grudnia przeciwko Los Angeles Clippers po tym, jak Draymond Green został zawieszony na czas nieokreślony. W tych 11 startach Kuminga notował średnio 14,6 punktu, 5,4 zbiórki i 2,5 asysty, trafiając z gry na poziomie 56,6% przez 25,5 minuty na mecz. Co więcej, w ostatnich 14 meczach zdobył dwucyfrową liczbę punktów.

Rotacja na polu ataku stanie się bardziej zatłoczona i złożona, gdy Green stosunkowo niedługo powróci z zawieszenia. Termin wymiany wyznaczony na 8 lutego upływa za miesiąc, a walczący Wojownicy muszą zdecydować, jak sobie poradzić z kosztownym składem, którego obecnie nie można zrealizować.