19 września, 2024

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: Stephen Curry prowadzi drużynę USA z 17 punktami i zdobywa złoto nad Serbią

Tabela medali | Harmonogram olimpijski | Jak zobaczyć | Wiadomości olimpijskie

W czwartkowy wieczór Stephen Curry uratował drużynę USA w Paryżu.

Gwiazda Golden State Warriors podbiła USA od 17-punktowego deficytu i w półfinale we Francji pokonała Nikolę Jokicia i Serbię 95:91. To oficjalnie wysłało Amerykanów do meczu o mistrzostwo, gdzie w sobotę będą się starali zdobyć piąty z rzędu złoty medal.

Trafiając dziewięć rzutów za trzy punkty, Curry zdobył 36 punktów, najwięcej w karierze olimpijskiej, najwięcej spośród wszystkich graczy w jednym meczu na całych igrzyskach olimpijskich.

Również w czwartek curry zniknęło niemal natychmiast. Zdobył 14 z pierwszych 15 punktów dla USA, a nawet w połowie pierwszej kwarty osiągnął swój szczyt w karierze. Pod koniec pierwszej kwarty miał 17 punktów, ale reszta drużyny USA w pierwszych 10 minutach trafiała z gry zaledwie 1 na 8.

Serbia również w pełni wykorzystała przerwę. Do przerwy objęli 11-punktowe prowadzenie i do czwartej tercji utrzymywali dwucyfrową przewagę, zatrzymując każdą amerykańską passę.

Wreszcie Joel Embiid był motywacją, której potrzebował zespół USA. Szybko prowadził 7:0, po czym LeBron James zablokował uderzenie, które ostatecznie doprowadziło do remisu.

Następnie Curry trafił ogromną trójkę, swoje dziewiąte tego wieczoru, a następnie on i James wykonali rzut karny, dzięki czemu nagle Amerykanie wyszli na prowadzenie siedmiopunktowym, co stanowiło wówczas największą przewagę wieczoru i wystarczającą. Ostatecznie zapewnili sobie czteropunktowe zwycięstwo.

Embiid zakończył mecz z 19 punktami i czterema zbiórkami. Następnie trafił z gry 8 z 11 punktów, co potwierdza 36-punktowy występ Curry’ego. James zanotował triple-double z 16 punktami, 12 zbiórkami i 10 asystami. Są jedynymi trzema zawodnikami, którzy osiągnęli dwucyfrową liczbę punktów dla drużyny USA.

Bogdan Bogdanovic poprowadził Serbię z 20 punktami w sobotnim meczu o brązowy medal z Niemcami. Jokic dodał 17 punktów i 11 zbiórek, a Aleksa Avramovic zakończył mecz z 15 punktami.

W czwartkowym drugim półfinale Francja pokonała Niemcy 73:69 i sięgnęła po złoty medal. Guerschon Yabusele zdobył 17 punktów i prowadził Francję, a gwiazda San Antonio Spurs Victor Wembaniama miał 11 punktów i siedem zbiórek i zapewnił Francuzom złoty medal drugi mecz z rzędu. Stany Zjednoczone pokonały Francję i zdobyły czwarte z rzędu złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

READ  Amerykańscy urzędnicy odkrywają rzekomą rosyjską „farmę botów”

Oto pełne statystyki graczy po dramatycznym zwycięstwie Team USA:

Sprawdź poniżej, jak wyglądała rozgrywka:

Relacja na żywo dobiegła końca24 aktualizacje

• Oddychaj, Ameryko. Na razie.

Kliknij na zdjęcie, aby przeczytać więcej o zwycięstwie Team USA przeciwko Serbii od Dona Wetzela w Paryżu:

PARYŻ, FRANCJA – 08 SIERPNIA: Stephen Curry nr 4 08 ze Stanów Zjednoczonych po zwycięstwie swojej drużyny z drużyną Serbii podczas półfinału męskiej drużyny koszykówki pomiędzy drużyną Stanów Zjednoczonych a drużyną Serbii trzynastego dnia Igrzysk Olimpijskich w Percy Arena w sierpniu 2024 r. 2024 w Paryżu, Francja. (Zdjęcie: Ezra Shaw/Getty Images)

Kliknij obrazek, aby przeczytać więcej o zwycięstwie Team USA przeciwko Serbii. (Ezra Shaw/Getty Images)

• W meczu o brązowy medal Serbia zmierzy się z Niemcami

Po tej porażce Serbia zmierzy się z Niemcami w sobotnim meczu o brązowy medal. Bogdan Bogdanovic poprowadził Serbów z 20 punktami w meczu przeciwko Team USA, a Nikola Jokic zakończył mecz z 17 punktami i 11 asystami.

• Krokowa gra curry

Steph Curry zakończyła mecz z 36 punktami, trafiając 9 z 14 zza łuku, co dało czteropunktowe zwycięstwo, co stanowi najwyższy wynik w karierze olimpijskiej gwiazdy Golden State Warriors. Do swojego dorobku dołożył także osiem zbiórek i dwie asysty.

Joel Embiid zakończył mecz z 19 punktami, a LeBron James dodał 16 punktów. Są jedynymi Amerykanami, którzy osiągają dwucyfrowe wyniki.

• Finał: USA 95, Serbia 91

Po stracie 17 punktów Stany Zjednoczone awansowały do ​​złotego medalu. Steph Curry i Team USA pokonali Serbię 95-91.

Teraz będą walczyć o piąty złoty medal przeciwko Francji.

• Stephen Curry na czele

Kto jeszcze jak nie Steph Curry? Wbił kolejne trzy punkty, po czym LeBron James i Curry podążyli za nim, dokonując dwóch podań. Stany Zjednoczone nagle wzrosły 91-86, co stanowiło ich największą przewagę tego wieczoru.

• Joel Embiid prowadził 7:0, a USA zremisowały

Joel Embiid ma obecnie serię 7:0 i po mocnym bloku w defensywie utrzymał USA przewagę dwóch punktów, co umożliwiło szybkie posunięcie LeBrona Jamesa i wyrównanie wyniku w meczu.

Teraz jest 84-84, a do końca pozostało 3:39.

• Wreszcie Kevin Durant coś zrobił. Durant trafił za trzy punkty ze skrzydła i zremisował faul Nikoli Jokicia, aby odzyskać piłkę. Był to czwarty faul Jokicia, który zmniejszył stratę do ośmiu punktów.

Następnie Devin Booker wbił szeroko otwartą trójkę ze szczytu klucza i zakończył sześciopunktowe posiadanie. Mamy już pięć punktów.

• Steve Kerr nie ma tu czasu. Serbia prowadzi obecnie 11 na 7:30 przed końcem meczu.

• Po 3: Serbia 76, USA 63

Serbia zmniejszyła swój wynik do 6 punktów i wskoczyła na trzecie miejsce. Po 10 minutach Serbia odzyskała prowadzenie różnicą 13 runów. Czteropunktowe zagranie Marko Guduricia w ostatniej minucie dało Serbom dwucyfrową przewagę.

Jeśli coś się szybko nie zmieni, szansa Ameryki na piąty złoty medal przepadnie.

• Stany Zjednoczone obniżyły liczbę punktów do jednocyfrowych po siódmym rzucie za trzy punkty Stephena Curry’ego. Serbia prowadzi 62-53 na 6:29 przed końcem trzeciej kwarty.

Siedmiu zawodników, którzy zdobyli najwięcej trójek w jednym meczu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, to jak dotąd najwięcej.

• Przerwa: Serbia 54, USA 43

Zespół USA z pewnością ma przed sobą mecz i podjazd w drugiej połowie. Steph Curry prowadzi USA z 20 punktami i jest jedynym zawodnikiem w drużynie, który osiąga dwucyfrową liczbę punktów. LeBron James ma dziewięć lat.

Dla Serbii Aleksa Avramovic strzelił 15 runów, Bogdan Bogdanovic 12 runów, a Nikola Jokic 9 runów.

Ważne pytanie dla Ameryki: gdzie jest Kevin Durant? W pierwszej połowie zdobył zero punktów i oddał tylko jeden strzał.

• Curry i Bogdanovic wymieniają się trzema

Steph Curry dodał 3 dla Team USA. Ale Bogdan Bogdanovic odpowiada własną trójką. Serbia 54, USA 40.

Curry trafia 6 z 9 na 20, 6 z 9 3 dla USA.

• Serbia zabije wszelką dynamikę Stanów Zjednoczonych

Serbia odpowiedziała 3 Alexy Avramović i odzyskała prowadzenie do 13, 50–37.

• Joel Embiid z mocnym wsadem

LeBron James trafia trójkę, a następnie przechwytuje po drugiej stronie parkietu.

To spowodowało, że Joel Embiid wykonał potworny wsad obok Filipa Petruze i zmniejszył prowadzenie Serbii do 10 punktów, 47-37. Embiid ma siedem punktów.

• Bogdanovic kończy serię w USA

Bogdan Bogdanovic trafił trójkę, zatrzymując rajd Team USA. Zdobył dla Serbii 12 punktów, zdobywając 2 z 3 na 3.

• USA prowadziły 7:0

Po rzucie za trzy punkty Joela Embiida Stany Zjednoczone rozpoczęły powrót od zdobycia siedmiu punktów z rzędu.

• Nikola Jokić gra po obu stronach boiska

Nikola Jokic blokuje LeBrona Jamesa w obronie, w przejściu przenosi piłkę z powrotem na szczyt łuku, a następnie wrzuca piłkę do kosza, zdobywając gola i faulując.

Serbia prowadzi 42-27 nad USA po rzucie wolnym Jokicia. Jego dorobek to dziewięć punktów i sześć asyst

• Serbia prowadziła na początku 39:25

W drugiej kwarcie Serbia nie zwalniała tempa. Niecałe trzy minuty później powiększyli prowadzenie do 14 punktów.

Steve Kerr zarządził przerwę na żądanie. Miejsce w meczu o złoty medal z rzędu nie było dobrym początkiem.

• Po 1: Serbia 31, USA 23

Serbia podwyższyła różnicą 8 po niesamowitych 10 minutach od Stephena Curry’ego, który po pierwszej kwarcie stracił 17 punktów, trafiając 6 z 8 celnych trafień. Reszta Stanów Zjednoczonych strzelała z gry 1 na 8.

Bokan Bogdanovic prowadzi Serbię z dziewięcioma punktami, a Nikola Jokić na początku meczu ma sześć punktów i pięć asyst.