20 września, 2024

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: Holandia kończy swój powrót golem w ostatniej minucie, jakim jest zdobycie brązowego medalu kosztem Stanów Zjednoczonych w piłce wodnej kobiet

To pierwszy raz, kiedy Stanom Zjednoczonym nie udało się zdobyć medalu, odkąd piłka wodna kobiet została dodana do Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku w Sydney. (Zdjęcie: Adam Pretty/Getty Images)

Tabela medali | Harmonogram olimpijski | Jak oglądać | Wiadomości z igrzysk

Sabrina van der Sloot strzeliła szóstego gola w meczu na sekundę przed końcem meczu, kończąc mecz Holandii ze Stanami Zjednoczonymi. 11-10W sobotę zdobyła brązowy medal w zawodach piłki wodnej kobiet na igrzyskach olimpijskich.

Zwycięski gol Van der Sloota dał Holandii prowadzenie po raz pierwszy w meczu po przewadze 9: 5 w pewnym momencie.

Stany Zjednoczone prowadziły 10-7 na cztery minuty przed końcem czwartej kwarty, ale Vivian Sevenic strzeliła dwa gole w 40 sekund i wyrównującą bramkę Bente Rouge na 1 minutę i 19 sekund przed końcem przygotowały grunt pod ekscytujący finał.

Amerykanie mieli ostatnią szansę, ale nie zdołali oddać strzału, zanim zegar akcji został naruszony, co dało Holandii dziewięć sekund na próbę objęcia prowadzenia. Po przerwie Van der Sloot znalazł chwilę, aby pokonać bramkarza USA Ashleya Johnsona, strzelając czwartego gola bez straty dla zespołu i zdobywając brązowy medal.

Maddy Musselman, Jenna Flynn i Ryan Neuchul strzelili po dwa gole dla Stanów Zjednoczonych, a Johnson zatrzymał 10 strzałów. Holandia wykorzystała okazję do agresywnej gry, gdyż udało jej się wykorzystać cztery z ośmiu okazji, jakie miała.

To pierwszy raz, odkąd piłka wodna kobiet została dodana do igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku, gdy Stany Zjednoczone nie zdobyły medalu. Stany Zjednoczone wkroczyły do ​​Paryża po zdobyciu trzech złotych medali, a wcześniej zdobyły dwa srebrne i brązowy medal.

Po meczu swoje wsparcie dla zawodników wyraził raper Flavour Flav, który został głównym promotorem i sponsorem amerykańskiej drużyny.

USA Women w fazie grupowej zwyciężyły 3:0 i awansowały do ​​półfinału po pokonaniu Węgier 5:4 w ćwierćfinale. Ich próba zdobycia czwartego z rzędu złotego medalu zakończyła się porażką w półfinale z Australią w rzutach karnych.

READ  Mężczyzna ginie po kłótni o decyzję referencji w meczu piłki nożnej dla dorosłych