18 października, 2024

Donovan Mitchell (lewa łydka) wypada z meczu nr 4 z Celtics.

W półfinale przeciwko Celtics Donovan Mitchell notował średnio 31,7 punktów na mecz.

Pobierz aplikację NBA

Cleveland (AP) – Gwiazda Cavaliers, Donovan Mitchell, nie wziął udziału w poniedziałkowym meczu numer 4 (7 ET, TNT) przeciwko Boston Celtics, ogłosił zespół. Mitchell nadwyrężył lewą łydkę w ostatnich minutach sobotniej porażki z Cleveland.

Adrian Wojnarowski z ESPN jako pierwszy poinformował o statusie Mitchella w czwartym meczu.

Mitchell, który od miesięcy zmagał się z bólem lewego kolana, kontuzji doznał w czwartej kwarcie Boston wygrał trzeci mecz 106-93.

Podczas przerwy na żądanie został potraktowany na ławce rezerwowych, ale w trakcie meczu był wyraźnie powolny. Mitchell opuścił kort i udał się do szatni w ostatnich dwóch minutach, gdy Celtics zamknęli zwycięstwo 13 punktami.

Mitchell zdobył 33 punkty Celtic objął prowadzenie 2-1 w serii. 27-latek w swoim drugim sezonie po sezonie w Cleveland notuje średnio 31,7 punktu w półfinale Konferencji Wschodniej.

Pięciokrotny All-Star zdobywał średnio 36,8 punktu w swoich ostatnich pięciu meczach. Strzelił 50 punktów w przegranym meczu 6 z Orlando w pierwszej rundzie.

Mitchell rozegrał w tym sezonie zaledwie 55 meczów z powodu kontuzji lewego kolana. Rozpoczął 16 z ostatnich 24 meczów Cleveland w sezonie zasadniczym.

Cavs nie mają środkowego Jareda Allena, który opuścił sześć meczów z rzędu z powodu kontuzji żebra. Allen nie grał od czasu kontuzji w pierwszej rundzie meczu Cleveland przeciwko Magic.

Najlepiej rozstawiony Boston nie ma środkowego Kristapsa Porzingisa, który opuścił cztery ostatnie mecze z powodu kontuzji łydki.