12 sierpnia, 2024

Dobra passa Angela Reyesa w WNBA zakończyła się na 15, po porażce Sky z Liberty

Rekord Angela Reyesa w liczbie double-double z rzędu w NBA wyniósł 15 podczas sobotniej porażki Chicago Sky z New York Liberty 81:67.

Junior zebrał 16 zbiórek i zdobył osiem punktów, często występując przeciwko Kennedy’emu Burke’owi. W Nowym Jorku zabrakło czołowej strzelczyni Brianny Stewart, która została odsunięta na bok z powodu… Uraz mięśnia tylnego prawego uda.

Trener Liberty Sandy Brondello Opowiedział później reporterom Stewart mógł zagrać w tę grę, ale czuł, że „najmądrzejszą rzeczą, jaką mógłby zrobić, byłoby dać jej spokój”.

Na 17 sekund przed końcem Reese miał 10-punktową okazję. Kiedy jednak zmierzała w stronę mety, czterech obrońców Liberty szybko otoczyło ją w polu karnym.

Jej zdolność do zdobywania dwucyfrowych punktów w końcówce meczu została ograniczona przez pięć fauli osobistych i słabą próbę oddania strzału w trzech z 13 prób. Jednak po ośmiu punktach i dziesięciu zbiórkach w czwartej kwarcie wyglądało na to, że dobra passa Reese’a będzie kontynuowana.

Sabrina Ionescu zdobyła 28 punktów i sześć asyst, co stanowi najwyższy odsetek w meczu. Leonie Fibic zdobył 13 punktów i sześć zbiórek, Jonkell Jones miał 14 punktów, dziewięć zbiórek i siedem asyst, a Ivana Dujkic dodała dla Liberty 12 punktów, co poprawiło jej najlepszy w lidze rekord do 20 zwycięstw i czterech porażek.

Marina Mabrey zdobyła 21 punktów i 12 zbiórek, a Michaela Onyenwere dodała 14 punktów z ławki rezerwowych drużyny Sky, której rekord spadł do 9-14. Chennedy Carter, najlepszy strzelec Chicago, zagrał tylko 15 minut i zdobył siedem punktów.

Kiedy zapytano Po grze Trenerka Sky Teresa Witherspoon powiedziała, że ​​Carter czuje się dobrze, jeśli jest chora lub kontuzjowana.

W zeszłą niedzielę Reese ustanowiła rekord NBA, zdobywając 17 punktów i 14 zbiórek w przegranej z Seattle Storm. Poprzedni rekord należała do Candace Parker, która w sezonach 2009 i 2010 zdobyła 12 punktów i 14 zbiórek z rzędu. W czwartek przeciwko tej samej drużynie Liberty zwiększyli tę liczbę do 15 punktów i 15 z rzędu.

READ  Obaj MLB noszą numer 42 Jackie Robinson w Dodger Blue 15 kwietnia

Być może najbardziej imponujące ze wszystkiego było to, że Reese jako 22-letnia debiutantka ustanowiła swój rekord w pierwszych 20 meczach swojej kariery w WNBA. Parker ustanowiła także passę kolejnych dwucyfrowych wyników w swoim ósmym sezonie, w wieku 29 lat.

Reese jest obecnie liderem WNBA pod względem zbiórek, średnio 11,8 na mecz.

We wtorek Sky uda się do domu, aby zmierzyć się z Las Vegas Aces (15-7). Będzie to przedostatni mecz przed Meczem Gwiazd i przerwą w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. The Liberty będzie gospodarzem Connecticut Sun (17-5) w pojedynku pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami WNBA.