8 września, 2024

Ćwierćfinał Wimbledonu 2024: czołowy rozstawiony Jannik Sinner pokonuje Daniila Miedwiediewa; Carlos Alcaraz pokonuje Amerykanina Tommy’ego Paula

Ćwierćfinał Wimbledonu 2024: czołowy rozstawiony Jannik Sinner pokonuje Daniila Miedwiediewa;  Carlos Alcaraz pokonuje Amerykanina Tommy’ego Paula

Tenisista numer jeden na świecie Jannik Sinner odpadł w ćwierćfinale Wimbledonu. Najlepszy rozstawiony również przegrał w turnieju z piątym rozstawionym Daniilem Miedwiediewem. Miedwiediew wygrał 6:7, 6:4, 7:6, 2:6, 6:3. Przed tym meczem Miedwiediew miał przewagę 6-5 nad Sinnerem w bezpośrednich meczach, ale Siner wygrał pięć ostatnich meczów. Miedwiediew wreszcie przerwał passę Sinnera.

Zwycięstwo było trudne dla Miedwiediewa. Żaden z zawodników nie miał łatwych momentów, ale Miedwiediew był jedynym, który spisał się znakomicie. On i Sinner mieli remis przez cały pierwszy set, który do wyłonienia zwycięzcy wymagał tie-breaka. Wydawało się, że Miedwiediewowi zabrakło sił w tie-breaku, ale zemścił się w kolejnym secie. Rozpoczął ciężką passę zwycięstw, a Sinner nie mógł wydostać się z dołka.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak drugi – Sinner wygrał pierwszego seta, a następnie przegrał trzy kolejne. Ale coś było nie tak z Sinnerem. Wydawał się zawroty głowy i zdezorientowany, aż w końcu opuścił boisko. Nie wyglądało to na przerwę medyczną, ale Sinner pauzował ponad pięć minut. Kiedy wrócił, wydawało się, że niewiele się zmieniło.

Po przewadze 5:3 Sinnerowi udało się odnieść trzy zwycięstwa z rzędu i doprowadzić do remisu w secie 5:5. Przy stanie 6:6 obaj gracze zdecydowali się na tie-break, który Miedwiediew wygrał stosunkowo łatwo.

Choć w trzecim secie nie udało mu się dokończyć kontrataku, Sinner był w pełni aktywny. Pokonał Miedwiediewa w czwartym secie 6:2, a całe spotkanie zawisło w piątym, ostatnim secie.

Decydujący set był zacięty, jak przez większą część meczu. Jednak Miedwiediewowi udało się wcześnie odzyskać równowagę, przez co Sinner, który najwyraźniej cierpiał na skurcze lub ból łydki, miał kłopoty. Sinner w pełni doszedł do siebie po poważnych wahaniach, których był świadkiem w środku meczu, nie był jednak w stanie przezwyciężyć nieuzasadnionych błędów, potężnych serwisów Miedwiediewa i jego niesłabnącej cierpliwości.

READ  The Pirates Drew Magee zadebiutował w pierwszej lidze w wieku 33 lat

Trzeci rozstawiony Carlos Alcaraz jest o krok bliżej obrony tytułu mistrza na rok 2023. Pokonał Amerykanina Tommy’ego Paula 5:7, 6:4, 6:2, 6:2, pokonując 27-letniego 12. rozstawionego w trzy godziny i 11 minut. .

Alcaraz daje z siebie wszystko, gdy staje przed wyzwaniem, a Paul Alcaraz z pewnością to zrobił. Pierwszy set był walką na wyniszczenie, a uderzenia z dystansu prowadziły do ​​długich punktów i jeszcze dłuższych partii. Paul poradził sobie z tym z niemal niesamowitym spokojem, podczas gdy Alcaraz miał pewne problemy ze swoim serwisem. W pierwszym secie trwającym godzinę i 12 minut Alcaraz prowadził tylko raz, po raz pierwszy objął prowadzenie 2:1. Resztę meczu spędził grając od tyłu i nie był w stanie znaleźć wystarczającej konsekwencji, aby wyprzedzić Paula.

LONDYN, ANGLIA – 9 LIPCA: Hiszpański Carlos Alcaraz świętuje zdobycie punktu meczowego przeciwko Amerykaninowi Tommy’emu Paulowi w ćwierćfinale gry pojedynczej mężczyzn podczas dziewiątego dnia Mistrzostw Wimbledonu 2024 w All England Tennis and Croquet Club 9 lipca 2024 r. w Londynie, Anglia .  (Zdjęcie: Clive Brunskill/Getty Images)LONDYN, ANGLIA – 9 LIPCA: Hiszpan Carlos Alcaraz świętuje zdobycie punktu meczowego przeciwko Amerykaninowi Tommy’emu Paulowi w ćwierćfinale gry pojedynczej mężczyzn podczas dziewiątego dnia Mistrzostw Wimbledonu 2024 w All England Tennis and Croquet Club 9 lipca 2024 r. w Londynie, Anglia .  (Zdjęcie: Clive Brunskill/Getty Images)

Wreszcie Alcaraz znalazł tę równowagę w połowie drugiego seta. Po przegranej 2:0 opanowali odrobinę szaleństwa i kontynuowali niezwykłą passę zwycięstw, wygrywając sześć z ośmiu kolejnych meczów i remisując po jednym secie. Następnie pokonał Paula w trzecim secie, a Paul wygrał zaledwie dwa gemy, po czym Alcaraz strzelił sześciu zwycięzców, wygrywając seta i po raz pierwszy w meczu obejmując prowadzenie.

Następnie Alcaraz zwiększył presję na Paulu. Zobaczył światło zwycięstwa na końcu tunelu i rozpętał je. A w obliczu Alcaraz Paul po prostu nie mógł dotrzymać kroku swojemu przeciwnikowi. Ale nawet pod koniec Paul nadal grał dobrze, oddając świetne strzały w swoim drugim w historii ćwierćfinale Wielkiego Szlema.

Teraz Alcaraz zmierzy się z Miedwiediewem w rewanżu za ubiegłoroczny półfinał Wimbledonu. Alcaraz wygrał tę walkę w drodze po swoje pierwsze trofeum All England Club i od tego czasu przegrał 2:1 z Miedwiediewem. (Chociaż jedyne zwycięstwo Miedwiediewa miało miejsce w półfinale US Open 2023). Ogólnie rzecz biorąc, ma 4-2 przeciwko Miedwiediewowi i zobaczymy, czy uda mu się przedłużyć ten rekord, gdy oba zespoły zmierzą się ze sobą w czwartek.

READ  Tabela liderów BMW 2022 Championship: aktualizacje na żywo, pełne relacje, wyniki niedzielnej rundy 4 golfa