5 października, 2024

Caitlin Clark z The Fever zdobyła pierwsze triple-double w lidze WNBA w wykonaniu debiutanta

On gra

INDIANAPOLIS — Caitlin Clark tworzy kolejną historię.

Dzięki swojemu dziesiątemu odbiciu w czwartej kwarcie w sobotę przeciwko New York Liberty Clark zdobyła dwucyfrowe punkty we wszystkich trzech głównych kategoriach statystycznych, zdobywając 15 punktów, 10 asyst i 10 zbiórek. Jest pierwszą debiutantką WNBA i zawodniczką Fever, która osiągnęła ten wyczyn.

Publiczność Indiana Fever wiedziała o tym natychmiast.

Zawodniczka Fever była już blisko triple-double: zakończyła zwycięstwo Indiany z Phoenix z 15 punktami, dziewięcioma zbiórkami i 12 asystami, ale nie była w stanie zebrać ostatniego zbiórki, opuszczając mecz w ostatnich sekundach.

Tym razem upewniłem się, że nie jest to pozostawione przypadkowi.

Clark dobrze rozpoczął sobotę, notując do przerwy 13 punktów, pięć zbiórek i siedem asyst. Pod koniec trzeciej kwarty osiągnęła double-double pod względem liczby punktów i asyst, a do osiągnięcia triple-double potrzebowała zaledwie trzech zbiórek. Stało się tak już w pierwszych czterech minutach pierwszej kwarty.

Clark zanotowała w college’u 17 triple-double, co stanowi drugi wynik za Sabriną Ionescu (która w sobotnie popołudnie była po drugiej stronie kortu). Ionescu w swoim pierwszym sezonie w WNBA nie zanotowała triple-double, ale udało jej się to w kolejnych sezonach.

Gorączka wygrała 83:78. Clark zakończył mecz z 19 punktami, 13 asystami i 12 zbiórkami.

READ  Mecz Steelers-Bills przełożony: oto, co musi się wydarzyć, aby poniedziałkowa gra z dziką kartą AFC odbyła się zgodnie z planem