16 września, 2024

Analiza meczu Liverpool 2:0 Ipswich (17 sierpnia 2024).

Bramki z drugiej połowy Diogo Jota I Mohammeda Salaha Nowe zezwolenie Liverpool Trener Arne Slott musi rozpocząć swój nowo awansowany sezon od zwycięstwa 2:0 Miasto Ipswich Sobota w Premier League.

Ipswich, Dopingowany przez nowego partnera mniejszościowego oraz piosenkarza i autora tekstów Eda Sheerana Na trybunie Portman Road Liverpool szedł ramię w ramię w pierwszej połowie, ale nie wykorzystał swoich szans, gdy się zaprezentował.

Nowa drużyna Slotta wyraźnie poprawiła się po przerwie, obejmując prowadzenie po godzinie gry za sprawą Joty, który wykończył świetne posunięcie egipskiego napastnika Salaha i pięć minut później skutecznie odeprzeł wyzwanie Ipswich.

Liverpool miał wiele okazji

„Mam nadzieję, że będę tak grać przez cały sezon” – Salah powiedział TNT Sports po meczu. Zawsze staram się pomóc drużynie, zawsze cieszę się ze zdobycia gola lub asystowania.

„Dla nas wszystkich jest to zupełnie coś innego [playing under Slot]Musimy się dostosować. Powinien wiedzieć, jak gra i cieszyć się piłką nożną. Nie musimy nakładać na niego zbyt dużej presji, musimy grać w piłkę i cieszyć się naszymi meczami.

Mo Salah strzelił dziewiątego gola w pierwszym dniu sezonu.

Obrazy Bradleya Colliera/PA za pośrednictwem Getty Images

w styczniu Jurgen Klopp zszokował świat Niemiec emocjonalnie pożegnał się z Anfield ostatniego dnia sezonu, ogłaszając, że pod koniec ubiegłego sezonu ustąpi ze stanowiska menadżera Liverpoolu.

Były menadżer Feyenoordu, Slott, ma ogromne zadanie zastąpienia Kloppa, który podczas swojej pracy w Anglii wygrał Ligę Mistrzów i zakończył 30-letnie oczekiwanie Liverpoolu na tytuł mistrzowski.

Podczas spokojnego okresu przedsezonowego Liverpool nie pozyskał jeszcze żadnego zawodnika w ostatnim okienku transferowym, podczas gdy rywale rozdawali pieniądze, co spowodowało, że niektórzy kibice byli zmartwieni przed nowym sezonem.

Występ ich zespołu w pierwszej połowie w słońcu Suffolk, podczas którego goście nie oddali ani jednego celnego strzału, tylko pogłębił te obawy.

READ  NDAA: House uchwala ustawę o obronie po przyjęciu kontrowersyjnych poprawek dotyczących polityki aborcyjnej i innych kwestii

Zespół Slotta włączył się jednak po przerwie i podarował rywalom dwa piękne gole, z których pierwszy zdobył Jota punkt później. Trenta Alexandra-Arnolda Wypuścił Salaha, zanim zaczął walczyć o reprezentanta Portugalii.

Podczas gdy Ipswich wciąż się przegrupowuje, Salah w swoim 350. występie dla klubu we wszystkich rozgrywkach strzelił imponujące stulecie po meczu. Dominik Sofoslai Aby przypieczętować sukces.

32-latek ma obecnie więcej bramek w pierwszych rundach sezonów Premier League niż ktokolwiek inny i wygląda na to, że odegra kluczową rolę w staraniach Liverpoolu o kolejny tytuł w tym sezonie.