19 września, 2024

Alyssa Thomas zdobywa pierwsze potrójne zagrożenie w historii finałów, grając Sun Force 4 vs. Aces

Historia była tak bogata jak Connecticut Słońce Odwróć cały tekst po pliku Wycieczka biegowa i krótki kurs.

Alyssa Thomas Osiągnął pierwsze potrójne zagrożenie w historii finałów WNBA, gdy Słońce zintensyfikowało swój atak, aby wzmocnić swoją zwykle narzucaną obronę, aby uniknąć eliminacji z 105-76 zwycięstw W czwartek na lodzie Las Vegas w meczu 3 w Mohegan Sun Arena w Uncasville w stanie Connecticut. Gra 4 w niedzielę (16:00 czasu wschodniego) w Connecticut.

Tomasz, Kto został wybrany do drugiego zespołu All-WNBA przed napiwkiem?, zdobył 16 punktów, 15 zbiórek i 11 asyst, gdy Słońce awansowało 4-0 w meczach eliminacyjnych po sezonie. Thomas ma trzy trójki, a dwie pierwsze pojawiły się na początku tego sezonu (22 lipca vs Minnesota A 2 sierpnia kontra Phoenix).

„Dzisiaj często trzymaliśmy piłkę w jej rękach i kiedy jako trener coś idzie, czujesz się dobrze, że trafiasz w odpowiednie przyciski” – powiedział trener Sun, Kurt Miller. – Ale ona jest taka bezinteresowna. Wiesz, ona i Candice [Parker] Są najlepszymi napastnikami na świecie i naprawdę fajnie jest oglądać bramkarzy, którzy nie mają wspólnych punktów. A dziś wieczorem spryskiwała piłkę przez całą noc i wspaniale było to oglądać”.

Jonquel Jones dała sobie radę, zdobywając 20 punktów, ale kompromis polegał na czterech faulu, który był ograniczony do 25 minut. The Sun zakończył mecz w rundzie 19-0.

Słońce w końcu znalazło swoje strzały, które padały w pierwszej połowie. The Sun ustanowił rekord finału strzelając 82,4% w pierwszym kwartale, który był również najbardziej dochodowym pierwszym kwartałem w historii finałów. Connecticut zamknął pierwszy kwartał od 25 do 4.

W grze Connecticut to 55,8% i 53,3% (8 z 15) poza zakresem 3 punktów. Słońce stworzyło 38 zbiórek i 32 asysty w 43 rzutach z pola.

DeWanna Bonner, która zdobyła zaledwie pięć punktów w pierwszych dwóch meczach serii łącznie, zdobyła dziewięć punktów w pierwszej połowie gry trzeciej. Mecz zakończyła z 18 punktami.

READ  The Braves zdobywają tytuł NL East 2023

Bonner zmieniła również swoje zadanie defensywne, próbując spowolnić Chelsea Grey do asów. Udało się, a Gray odniósł sukces tylko wtedy, gdy Bonner był poza ławką.

Pojawiły się błyski, gdy wydawało się, że as kontroluje grę. Gray zdobył trzy punkty z rzędu pod koniec pierwszej połowy, a Aces zakończyły drugą kwartę wynikiem 8-0, pokonując pałkarza Kelseya Blooma.

Ale w drugiej połowie nad drużyną panowało słońce. Jackie Young poprowadził asy z 22 punktami, a Aja Wilson dodał 19 punktów.

Słońce miało 23-punktową przewagę w pierwszej połowie, największą przewagę obu drużyn w serii (Słońce wygrało 29 punktami, ale stało się to po tym, jak dwie ławki gry zostały opróżnione poza zasięgiem). Connecticut zanotowało w pierwszej połowie 19 asyst w 21 rzutach z pola i 18 zbiórek (16 w defensywie).

Alyssa Thomas z Connecticut Sun, po lewej, wydaje się pasować, gdy Aja Wilson z Las Vegas Ice broni podczas pierwszej rundy trzeciego meczu NBA Finals Series, czwartek, 15 września 2022 r., w Uncasville, Connecticut (AP) ( Zdjęcie/Jessica Hill)

Jak słońce wygrało 3

Zmiany obronne Millera zrobiły różnicę. Miller wykorzystał długość Bonner, aby spróbować spowolnić jej bieg i jej niesamowitą trajektorię po zakończeniu sezonu. Zadziałało. Gray nie zdobył bramki po zakończeniu pierwszej połowy.

„Liczby Chelsea Gray są teraz historyczne w spornych rzutach. Cieszymy się, że możemy wejść dziś wieczorem, w dwóch meczach, 27 z 33 rzutów w tej serii zakwestionowanych, 27 zakwestionowanych” – powiedział Miller. „Więc pozostaliśmy w miejscu, starając się, aby było ciężko, ale ma świetny punkt wyjścia i niesamowity talent do zdobywania punktów podczas zawodów. Postanowiliśmy więc trochę ją zwiększyć i wiedzieliśmy, że wszyscy będą ją strzec, wszyscy będzie ją dziś strzegł. Ale poświęćmy jej trochę czasu.

READ  15-metrowy buzzer-beater Maxa Strussa nad Luką Donciciem podnosi Cavaliers przed Mavericks

Ogólna gra Bonnera i wsparcie lokalnych fanów były dokładnie tym, czego Sun potrzebował, aby wymusić co najmniej jeszcze jedną grę. Bonner cierpiał ofensywnie wcześniej w serii, o czym Jones mówił przed czwartkiem.

Nie można wykluczyć gry Jonesa jako MVP i Triple Thomasa. Cały wysiłek zespołu został nagrodzony. Słońce mogło ukraść pierwszy mecz w Vegas i było pewne siebie po stracie trzech punktów. Ich przejście do gry 3 było tym, czego oczekiwano w grze 2, ale nie doszło do skutku.

Jak asy mogą się odbić w grze 4

Teraz Asy muszą dokonać zmian w defensywie, jeśli mają zdobyć swój pierwszy tytuł w historii serii. Las Vegas jest znane ze swojej przestępczości, ale powinieneś najpierw zatrzymać się, gdy Connecticut się toczy.

„Mam tam sztab szkoleniowy”, powiedziała trenerka Aces Becky Hammon. „Nie muszę dużo mówić”. – Wracaj. Spójrz, w jaki sposób możemy wykorzystać to, co robią i rzucić piłkę. W tym meczu chodziło o siłę fizyczną i psychiczną, a oni nas w tym palili, kropka. Nie nas.

W trzeciej grze pojawiły się przebłyski, w których asy mogły wrócić na tor i zamknąć łańcuch. Za każdym razem słońce wpychało piłkę do środka. Sun zdobyła w finale 64 punkty. Asy miały tylko 26.

„To było po prostu, jak sądzę, MO w play-offach, tak. Podobnie jak w serii z Chicago, drużyna, która wygrała farbę, wygrała mecz. I tak to zostało zrobione” – powiedział Jones. Wiesz, myślę, że dawno temu rozmawiałem z Lisą Leslie i powiedziała: 'Aby wygrać mistrzostwo, musisz wygrać farbę. „Widzę to i czuję teraz, a ponieważ jestem teraz weteranem, zdecydowanie mogę do tego wrócić i powiedzieć, że miała rację”.

Harmonogram finałów WNBA

Gra 1: Las Vegas 67, Connecticut 64

Gra 2: Las Vegas 85, Connecticut 71

READ  Dortmund vs Real Madryt kursy, najważniejsze wydarzenia, jak oglądać, transmisja, czas: Finał Ligi Mistrzów 2024 Prognoza

Trzecia gra: Connecticut 105, Las Vegas 76 (As prowadzi 2-1)

Czwarty mecz: Las Vegas w Connecticut, niedziela o 16:00 czasu wschodniego (ESPN)

Piąta gra: Connecticut w Las Vegas, 21:00 czasu wschodniego we wtorek (ESPN) *