21 września, 2024

Mecze dnia otwarcia MLB są o 26 minut krótsze niż średnia z zeszłego roku: jak radził sobie zegar boiska

Napisane przez Jasona Starka, Patricka Mooneya, Nicka Grocka, C. Trenta Rosecransa i Andy’ego McCullougha

15 meczów dnia otwarcia MLB trwało średnio 2 godziny i 45 minut w czwartek, o 26 minut krócej niż średnia z zeszłego roku, co oznacza udany początek sezonu regularnego dla zegara na boisku, który został wprowadzony w celu skrócenia meczów w ramach nowych zmian zasad ligowych. . Oto, co musisz wiedzieć:

• Dzień otwarcia w zeszłym roku, z siedmioma grami, średnio 3 godziny i 11 minut.
  • Żaden z pierwszych siedmiu meczów rozegranych w czwartek nie przekroczył średniego czasu gry w dniu otwarcia w zeszłym roku.
  • Tylko dwa z pierwszych siedmiu rozegranych w tym roku meczów były dłuższe niż najkrótszy mecz otwarcia w zeszłym roku. Najkrótsze mecze Opening Day w zeszłym roku trwały dwie godziny i 49 minut.
  • Miotacz Cubs, Marcus Stroman, popełnił pierwsze naruszenie zegara narzutu w sezonie zasadniczym, podczas gdy trzeciobazowy Red Sox, Rafael Devers, był pierwszym pałkarzem wezwanym za naruszenie zegara narzutu w czwartek.

Bardziej godne uwagi liczby

W czwartek jednym z dwóch z pierwszych siedmiu meczów, które trwały 2:49 lub dłużej, było zwycięstwo Orioles nad Red Sox 10:9, które trwało 3 godziny i 10 minut.

Mecz The Reds vs. Buccaneers trwał 3 godziny i 2 minuty. Mecz składał się z 15 spacerów i 26 strikeoutów, a żaden z baserunnerów nie przetrwał więcej niż pięć inningów.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Jak działał zegar stadionowy?

Pod koniec wiosennego treningu wydawało się, że wszyscy nie tylko przyzwyczaili się do zegara na korcie, ale także w dużej mierze o nim zapomnieli – z wyjątkiem świętowania 1-godzinnego i 52-minutowego meczu, tak jak rozgrywający The Reds, Graham Ashcraft, zrobił to późną wiosną. .

Jednak w czwartek zarówno gracze Piratów, jak i The Reds popełnili błąd na boisku i oba te występy zakończyły się u siebie z pałkarzem. Czy to jest powiązane? Prawdopodobnie nie, ale w sezonie regularnym jest więcej oznak chwiejności niż na wiosnę, gdzie wyniki nie mają znaczenia.

Ostatecznie jednak, nawet jeśli gra wydaje się wyczerpująca, zwłaszcza z 15 spacerami i 26 strajkami, opublikowany czas gry to nadal tylko 3:02, co rok temu uznano by za szybką grę. różaneczniki

Jestem tu, by zgłosić, że zegarek działa również na Zachodnim Wybrzeżu. Weźmy grę między Padres a Górami Skalistymi. Pisarz z San Diego, Blake Snell, zagrał swój zwykły pasywny klip. Potrzebował 24 narzutów, aby ukończyć pierwszą rundę. Rzucił 70 narzutów przez trzy. Pomocnik za nim nie radził sobie dużo lepiej, przegrywając 7-2 z Kolorado. Wynik funduszu wskazuje na opóźniony konkurs ze słabnącym tempem. A gra nadal kończy się w 2:56, 10 minut krócej niż średnia gra w 2022 roku.

Inne późne gry były równie przewiewne. Mariners wygrali 3:0 z Guardians w 2:14. Lekkoatletyka pokonała Anioły 2:1 o 2:30. Dodgers zmiażdżyli Diamondbacks 8:2 w zaledwie 2:35 – i był to mecz, w którym wzięło udział pięciu różnych miotaczy z Arizony i kilka zmian nachylenia w środku rundy.

Trudno dyskutować z pierwszymi wynikami. Czas pokaże – wybaczcie to sformułowanie – o dalekosiężnych konsekwencjach zegarka. Ale nie można kwestionować redukcji martwego powietrza. McCullough

Co pory dnia pracy mówią nam o działaniu zegara?

Wiosenne mecze treningowe trwały w tempie niespotykanym od ponad 40 lat. Wiosną mecze trwały średnio 2 godziny i 35 minut O 26 minut krócej niż ubiegłej wiosny io 31 minut krócej niż średnia z poprzedniego sezonu regularnego.

Nikt w tym sporcie nie sądził, że tempo będzie stabilne w tym roku po rozpoczęciu sezonu, z różnych powodów. Ale 2:40? Może 2:45? Istniał autentyczny optymizm, że można osiągnąć średnią gdzieś w tym zakresie. Czwartkowe mecze zdają się to potwierdzać.

W pierwszych dziewięciu meczach tego dnia uśredniono dokładnie 2:45. Pięć było krótszych. Tylko cztery były dłuższe.

Do meczu 10-9 w Bostonie który obejmuje 44 bazowych, 10 zmian na boisku, dwóch uderzających i dwóch biegaczy. Trwało to tylko 3:10. Rok wcześniej w dniu otwarcia mecz Astros-Angels 3:1 Zawiera tylko 18 startujących graczy Kontynuuj przez 3:15. Ani jedna gra nie została ukończona przez cały dzień o 2:45.

READ  Brian Reynolds zdaje sobie sprawę, że arbitraż może być „brudny” i pozostaje otwarty na długoterminową umowę z Piratami z Pittsburgha

Co więc powiedziały nam czasy meczów w czwartek? Godziny prezentacji mogą przynieść wiele naruszeń i niezamierzonych konsekwencji. Ale czy działają? Czy wyrzucają cały martwy czas z tych gier? Czy skracają czas gry do rozsądnej długości? To nie budzi wątpliwości. Sztywny

Co oni mówią

Stroman popełnił przewinienie w trzeciej rundzie czwartkowego wygranego 4:0 meczu z Brewers z Christianem Yelichem na pałce i bez punktów. Naruszenie zostało ogłoszone po tym, jak Strowman odwrócił się, by złapać Bryce’a Turanga jadącego do drugiej bazy. Pracował wokół spaceru na końcu do Yelich po tym, jak piłka maszynowa dała wynik 2-2.

Stroman spędził część wiosennych treningów w World Baseball Classic bez narzutu i przyznał, że były chwile, kiedy czuł się „zbyt pośpiesznie” na kopcu.

„Nie sądzę, żeby ludzie naprawdę zdawali sobie sprawę, że dodaje to zupełnie inną warstwę rozumowania” – powiedział Stroman. „Musisz być świadomy zegara. Próbujesz martwić się o boisko. Próbujesz martwić się o chłopaków w bazie. Próbujesz martwić się o swój chwyt. Dużo się teraz dzieje. „

Zrezygnował z trzech spacerów i trzech trafień, otrzymując osiem trafień. Stroman zauważył, że jest miotaczem, który „jest w stanie zejść z kopca i oddychać, kiedy trzeba”.

„Nie mam już na to szans” – powiedział Strowman. „Oddychanie jest bardzo ważne dla wyrównania ciała i ustawienia się w idealnej pozycji do podania piłki na talerz. Tak jak powiedziałem, myślę, że psuje to wielu graczom rutynę przed kortem, co może ostatecznie wpłynąć na ich prezentację. ”

Komisarz MLB Rob Manfred, przemawiając na antenie podczas czwartkowej transmisji telewizyjnej Rangers, powiedział, że liga nie „stanie na nogach” w odniesieniu do zegara na boisku. Manfred powiedział, że ma nadzieję, że sędziowie zachowają ostrożność w późnych meczach, aby pozwolić na wolniejsze, napięte momenty. Podczas wiosennych treningów trenerzy i zawodnicy z całej ligi wyrazili obawę, że mecz może zakończyć się naruszeniem czasu gry lub w środku sytuacji, w której gra staje się w tej chwili zbyt trudna.

READ  „Dziecko rośnie na naszych oczach”: Steelers QB Kenny Pickett prowadzi kolejną zwycięską jazdę

Jak mówi Manfred, gra w Teksasie zostaje zatrzymana na kilka minut po awarii sprzętu PitchCom Jacoba deGroma.

W meczu Red Sox przeciwko Orioles, Devers wyszedł ze stanowiska pałkarza w ósmej rundzie i nie został ustawiony w ciągu ośmiu sekund po biegu wstecznym, co spowodowało jego naruszenie. Został spisany na straty po naruszeniu, ponieważ wziął już dwa uderzenia. Baltimore wygrał 10-9.

Krótki stoper Cubs, Dansby Swanson, został zapytany o zasady przed środowym treningiem.

„Mam wiele pomysłów” – powiedział Swanson. „Po prostu nie potrzebuję żadnego z nich, aby wpędzić mnie w kłopoty. Zdecydowanie uważam, że można wprowadzić pewne poprawki. Ale jak powiedziałem bardzo wcześnie, mamy trzy opcje. Jedna z nich to po prostu narzekanie na to wszystko rok, co nikomu nie przyniesie pożytku”. Drugi to po prostu przyjąć to i znaleźć sposoby na wykorzystanie go na naszą korzyść. A trzeci to, żeby nikt nie grał, i nie sądzę, żeby to się też stało. Pozostaje nam więc jedna opcja, a jest nią po prostu przyjąć ją i wykorzystać na naszą korzyść oraz zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby grać w tę nową markę baseballu”.

opowieść w tle

Wiosną MLB wprowadził Stadium Hour, aby ułatwić fanom rozrywkę. Miotacze mają 20 sekund na rozpoczęcie ruchów rzucania z biegaczami na bazie i 15 sekund na zrobienie tego z pustymi podstawami. Sędziowie oceniają piłkę do miotaczy, którzy nie rozpoczynają swoich ruchów przed końcem czasu i uderzeniem pałkarza, który nie znajduje się w polu karnym, oraz „ciosem w miotacza” w ciągu ośmiu sekund.

Biuro komisarza poinformowało we wrześniu, że wprowadzenie w zeszłym roku zegara sądowego w niższych ligach skróciło średni czas gry o 25 minut.